لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶؛<br>آمريکا با نتيجه ۰-۶  پاناما را شکست داد - 2004-10-14


در مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶، تيم ملی آمريکا به دور نهايی بازيهای منطقه ای آمريکای شمالی، مرکزی و حوزه دريای کارائيب CONCACAF، راه يافته است. تيم آمريکا شب گذشته تيم پاناما را در واشنگتن پايتخت آمريکا با نتيجه ۰-۶ شکست داد. حدود ۲۰ هزار تماشاگر اين مسابقه در استاديوم R.F.K. تماشا کردند.

نخستين گل بازی را لاندن داناوان کاپيتان تيم آمريکا در دقيقه ۲۱ و روی پاس جاش وولف بثمر رساند. داناوان در دقيقه ۵۷ نيز گل زد. او بعد از بازی گفت: " ما هميشه تأکيد داريم که نخستين گل را در اين مسابقات بثمر برسانيم. آن مهمترين چيز است. با يک گل آنان هنوز می توانند با کمی محافظه کاری بازی کنند، ولی با دو گل آنان بايد تلاش کنند که به دروازه ما حمله کنند، بنابراين هر دو گل و هر گل مهم است، اما دومين گل مؤثر بوده و بنوعی کار آنها را تمام می کند."

ولی در واقع، ادی جانسون بازيکن 20 ساله تيم آمريکا که در نيمه دوم مسابقه در دقايق ۷۰، ۸۴ و ۸۷ گل زد، کار تيم پاناما را بپايان رساند. جانسون نخستين بازيکن رزرو تيم آمريکا است که توانسته در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال سه گل بزند. وی می گويد: " برای من اين يک دست آورد بزرگ است و البته بازی کردن با تمام اين بازيکنان خوب، من امتياز را به همه اين بازيکنان ميدهم که توپ را در آن نقاط برای من گذاشتند تا گل بزنم."

مانوئل تورز بازيکن دفاعی پاناما همزمان با پايان گرفتن وقت مسابقه در دروازه خودی گل زد.

تيم آمريکا ماه آينده در کلمبوس در ايالت اوهايو با تيم جامائيکا بازی می کند ، ولی به اندازه کافی امتياز کسب کرده است که بدور نهايی بازيهای منطقه ای جام جهانی ۲۰۰۶ راه يابد. از شش تيم شرکت کننده در بازيهای فينال منطقه آمريکای شمالی، مرکزی و حوزه دريای کارائيب سه تيم بدور نهايی بازيهای جام جهانی فوتبال که با شرکت 32 تيم برگزار می شود، راه می يابند. چهارمين تيم در سريال مسابقات حذفی دوگانه با يک تيم آسيايی شرکت خواهد کرد و برنده راهی جام جهانی خواهد شد.

روز گذشته تيم ايران در گروه يک بازيهای آسيايی تيم قطر را با نتيجه ۲-۳ شکست داد و در رده بندی تيمهای گروه در مکان نخست جای گرفت.

XS
SM
MD
LG