لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۸

شورشيان در عراق به مبارزه خشونت بار خود شدت بخشيده اند - 2004-10-14


در عراق، شورشيان يک روز پيش از آغاز ماه مبارک رمضان، به مبارزه خشونت بار خود شدت بخشيده اند. در دو انفجار در داخل منطقه حفاظت شده معروف به ناحيه سبز، دست کم ۷ تن، از جمله دو سرباز آمريکائی جانسپردند و ١۵ نفر مجروح شدند. تحقيقات اوليه به بمب هائی که به داخل منطقه برده شد اشاره دارد، و در اين زمينه که امنيت آنجا چگونه نقض شد، پرسش هائی را مطرح می سازد.

پيشتر، مردان مسلح ناشناس يک زن عراقی را که برای ايستگاه تلويزيونی کردی زبان الحرّيه کار می کرد، کشتند. در شرق بغداد، بمبی که در کنار خيابانی کار گذاشته شده بود، يک سرباز آمريکائی را کشت و دو نفر را مجروح کرد.

در شرق بغداد، بمبی که در کنار خيابانی کار گذاشته شده بود، يک سرباز آمريکائی را کشت و دو نفر را مجروح کرد.

در غرب در فلوجه، ارتش آمريکا می گويد هواپيماهای آن به حملات موفقيت آميزی عليه محل هائی که شبکه تروريستی ابو مصعب الزرقاوی از آنها استفاده می کرد، دست زدند. پزشکان محلی می گويند ۵ غير نظامی کشته شدند.

در موصل، يک گشت گارد ملی عراق و يک خود رو نظامی آمريکا هدف دو بمب قرار گرفتند. پليس می گويد يک غير نظامی از پای در آمد و شش عراقی عضو گارد مجروح شدند. و گروه ستيزه جوی "سپاه انصار الُسنّه" در جايگاه اينترنتی خود ويديوئی از گردن زدن يک کاميونران ترک را که می گويد برای نيروهای آمريکا کار می کرد، نشان داد.

R

XS
SM
MD
LG