لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۸

تيم ملی فوتبال ايران نيمی از راه صعود به جام جهانی را پيمود  - 2004-10-13


ايران ۳ (وحيد هاشميان دقيقه ۸ و ۸۹، آرش برهانی ۷۹)
قطر ۲ (بلال محمد ۱۸ ، يحيی گل محمدی)
داور جيون شيول كيو (كره جنوبی)
تيم ملی فوتبال ايران در ديداری مهم برابر قطر در ورزشگاه الاتحاد دوحه، موفق به شكست ۳ بر ۲ اين تيم شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين ديدار وحيد هاشميان، بازيكن ارزشمند تيم ملی ايران موفق شد پس از مدتها دوری از تيم ملی در ديداری حياتی دو گل سرنوشت ساز را برای ايران به ارمغان بياورد و آرش برهانی ديگر بازيكن جوان و آينده دار ايران در لحظات كوتاه خود دراين ديدار توانست با به ثمر رساندن گل تساوی اميد را به اردوی تيم ملی ايران بازگرداند.

تيم ملی فوتبال ايران در دقايق ابتدايی بازی با ارائه بازی برتر نسبت به حريف خود، توانست در دقيقه ۸ بر روی حركت زيبای كريمی و شوت وحيد هاشميان، به گل نخست خود دست يابد.
پس از گل ايران اين تيم قطر بود كه با حركات خود، دفاع نه چندان محكم تيم ملی ايران را آزمايش كرد تا اين كه در دقيقه ۱۸، بلال محمد بر روی سانتر سيد علی بشير از سمت راست به گل تساوی دست يافت.

در ادامه نيمه نخست بازی در ميانه ميدان جريان داشت، اما اين تيم ايران بود كه نبض بازی را در اختيار داشت و موقعيتهای متعدد گلزنی بوسيله مهاجمان با بيدقتی از دست ميداد.
مهمترين موقعيت تيم ملی فوتبال ايران در نيمه اول ضربه ستار زارع بود كه با اختلاف بسيار كمی از كنار دروازه قطر به بيرون رفت.

با شروع نيمه دوم حملات پردامنه تيم ملی ايران ادامه يافت، اما بر خلاف جريان بازی و بر روی يک ضد حمله پاس رو به جلو جلال محمد با اشتباه يحيی گل محمدی موجبات پيش افتادن تيم قطر را فراهم كرد.
پس از اين گل حملات ايران ادامه يافت، تا اينكه آرش برهانی بازيكن تعويضی تيم فوتبال ايران در دقيقه ۷۹ با پاس حسين كعبی، بازی را به تساوی كشاند.

خداداد عزيزی ديگر بازيكن تعويضی تيم ملی ايران در دقيقه ۸۸ گلی را به ثمر رساند كه توسط كمک داور دوم اين ديدار اين گل مردود اعلام شد.
در لحظات پايانی و در دقيقه ۸۹، پاس ديدنی عزيزی به مهدوی كيا رسيد و اين بازيكن ارزشمند تيم ملی فوتبال ايران هاشميان را در موقعيت گل قرار داد كه اين بازيكن با هوش بالای خود توپ را به سقف دروازه تيم قطر چسباند.

با اين پيروزی صعود تيم ملی ايران به دور نهايی انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ در منطقه آسيا قطعی به نظر ميرسد.

در ديگر ديدار اين گروه اردن در كشور لائوس توانست با نتيجه ۳ بر ۲ بر ميزبان خود چيره شود.

XS
SM
MD
LG