لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۷

تحقيق سازمان ملل متحد درباره امکان خلافکاری در انتخابات افغانستان - 2004-10-12


سازمان ملل متحد می گويد درباره خلافکاری هائی که گفته می شود در انتخابات رياست جمهوری افغانستان صورت گرفته است، تحقيق خواهد کرد.

سازمان ملل متحد روز دوشنبه دو کارشناس انتخابات را برای کمک به تحقيقات تعيين کرد و گفت اتحاديه اروپا سومين کارشناس را انتخاب خواهد کرد.

بسياری از کانديداهای مخالف حامد کرزی رئيس دولت انتقالی، در حالی که رای گيری ادامه داشت، از انجام خلافکاری هائی شکايت کردند. بعدا يونس قانونی، رقيب اصلی آقای کرزی گفت او نتايج انتخابات را پس از تحقيقات قبول خواهد کرد.

مسئولان انتخابات می گويند انتظار می رود شمارش آراء در اين هفته آغاز شود، اما بررسی مقدماتی آرا حاکی است که حامد کرزی برنده شده است.

کوفی عنان دبير کل سازمان ملل متحد و شورای امنيت انتخابات افغانستان را به عنوان نقطه عطفی در روند سياسی کشور ستوده اند. آنها همچنين از مقامات افغانستان خواسته اند انتخابات پارلمانی را بدون تاخير برگزار کنند.

در اين ميان، روز سه شنبه يک هليکوپتر حامل صندوق های رای، متعلق به سازمان ملل متحد، هنگام بازگشت از مناطق دور افتاده ايالت بدخشان ناچار به فرود اضطراری در يک ناحيه برف گرفته شد. اما به کسی آسيب نرسيد.

R

XS
SM
MD
LG