لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۰

برانکو ايوانکوويچ: من هميشه به پيروزى فکر مى کنم  - 2004-10-12


سرمربى تيم ملى فوتبال ايران گفت: من هميشه به پيروزى فکر مى کنم و براى اين کار همه راه هاى ممکن را قبل از بازى در ذهن خود مرور مى نمايم.
به گزارش ايرنا، برانکو ايوانکوويچ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اعزامى ايرانی اظهار داشت: يک مربى بايد خودش را براى هرگونه اتفاقى که ممکن است در بازى رخ دهد، آماده کند. اين اتفاقات هم مى تواند مثبت و هم منفى باشد، اما مهم راهکارهايى است که مربى براى موففيت تيمش در نظر مىگيرد.

وى افزود تيم ما داراى نقاط ضعف وقوت فراوانى است و درجريان ديدارهايى که با تيم هاى آسيايى و بويژه عربى داشته ايم ، تنها در دو بازى مقابل عمان درجام ملتهاى آسيا و اردن درتهران، نتوانستيم از توانمندىهاى خود در حد لازم استفاده کنيم ، اما در ساير مسابقات ، موفق عمل کرده ايم .

برانکو درباره نقطه قوت تيم ايران در برابر قطر گفت: "ما نقاط قوت زيادى داريم اما طبيعى است که هرتيم داراى يک نقطه قوت بارز باشد که نقطه قوت بارز تيم ما، جناح راست ماست." سرمربى تيم ايران افزود طبيعى است که وقتى ما بازيکنان شاخصى در اين جناح داريم، بيشترين فشارها را نيز از اين نقطه بر حريف وارد کنيم ، ضمن اينکه ما از جناح چپ و نيز عمق دفاع حريف نيز توانايى نفوذ داريم، در عمق بازيکنانى مانند على کريمى، جواد نکونام، على دايى و وحيد هاشميان را داريم که بسيار موثر هستند و در فرصت هاى مناسب از جناح چپ نيز با نفوذهاى عليرضا واحد نيکبخت براى خود ايجاد فرصت مىکنيم .

وى به غيبت نويدکيا در تيم ملى اشاره کرد و گفت: حقيقتأ نويدکيا يک هافبک خلاق و توانمند است که فعلا بدليل مصدوميت نمىتوانيم از وى استفاده کنيم و هنوز هم بازيکنى که بتواند جاى خالى او را در تيم ملى و خط ميانى پرکند، پيدا نکرده ايم .

ايوانکوويچ دراين باره افزود: " بازيکنانى مانند نويدکيا داراى استعدادهاى خاصى هستند که خارق العاده است و به همين دليل به اين راحتى نمى توان جانشينى براى آنها در نظرگرفت همانگونه که فرانسه نتوانسته براى زيدان يا پرتغال براى روى کاستا جانشينى پيدا کند.

سرمربى تيم ملى ايران در پاسخ به سئوال خبرنگار ايرنا درباره تغييراتى که در کادر فنى تيم ملى قطر بوجود آمده و تاثير آن بر بازى فردا گفت: "اين تغييرات هم مى تواند مثبت وهم منفى باشد که البته به نظر من جنبه منفى آن براى قطريها بيشتر خواهد بود زيرا مربى و بازيکنان قديم و جديد هنوز نتوانسته اند يکديگر را خوب بشناسند و اين به سود ماست."

وى افزود: "البته بازيکنانى که اخيرأ به تيم ملى قطر دعوت شده اند داراى انگيزه هاى بالايى هستند و اين انگيزه آنها را براى ارايه يک بازى خوب در ديدار فردا برابر ايران بالا خواهد برد تا نشان دهند که شايستگى حضور در تيم ملى کشورشان را دارند." برانکو گفت که موشوويچ مربى بوسنيايى تيم قطر را به خوبى مى شناسد و با عملکرد او کاملأ آشناست .

XS
SM
MD
LG