لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۶

جان کری: سياهپوستان ديگر هرگز از حق رأی دادن محروم نخواهند شد - 2004-10-11


جان کری، نامزد حزب دموکرات برای احراز رياست جمهوری در انتخابات آينده، با اميد جلب حمايت سياهپوستان که بطور سنتی به نمايندگان حزب دموکرات رای می دهند، در مراسم مذهبی روز يکشنبه در يک کليسای سياهپوستان در شهر ميامی ايالت فلوريدا شرکت کرد.

آقای کری در اين مراسم گفت که سياهپوستان ديگر هرگز از حق رأی دادن محروم نخواهند شد. اين سخنان او اشاره به اتهامات رهبران سياهپوستان بود که گفته بودند در جريان انتخابات رياست جمهوری سال 2000بسياری ازسياهپوستان به غلط از فهرست رأی دهندگان ايالت فلوريدا حذف شده بودند.

سناتور جان ادواردز، نامزد دموکرات ها برای احراز مقام معاون رياست جمهوری، در يک برنامهء تلويزيونی پرزيدنت بوش را به ايجاد آشفتگی در عراق متهم کرد.

آقای بوش روز يکشنبه به مبارزات انتخاباتی نپرداخت. اما، اِد گلسپی، رئيس حزب جمهوريخواه، به شبکهء تلويزيونی CBS گفت آقای کری نشان داده است که اعتقادی به رسالت آمريکا در عراق ندارد و در نتيجه در رابطه با آن کشورموفق نخواهد بود.

پرزيدنت بوش پيش از مناظرهء روز چهارشنبه با آقای کری، که سومين وآخرين مناظره دو طرف خواهد بود، امروز در ايالات نيو مکزيکو و کلرادو به انجام مبارزات انتخاباتی خواهد پرداخت.

m

XS
SM
MD
LG