لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

افزايش احساسات منفی نسبت به مسلمانان در ايالات متحده  - 2004-10-10


يکی از سازمانهای اسلامی هوادار حقوق مدنی بنام شورای روابط آمريکا و مسلمانان ميگويد که از سال 2001 ميزان جنايات واحساسات منفی نسبت به مسلمانان در ايالات متحده رو به افزايش گذارده است. با اين حال اين سازمان اسلامی ، که مقر آن در ايالات متحده آمريکا است ميگويد که نظرخواهی انجام شده نشانگر آن است که اکثريت مردم آمريکا نسبت به مسلمانان گرايش بی طرفانه ای دارند.

اين نظر خواهی نشان ميدهد32 در صد از مردم آمريکا مسلمانان را با جنگ و خشونت مترادف ميدانند؛ اما 67 در صد از آمريکاييان هيچگونه احساس خصمانه ای نسبت به مسلمانان ندارند. در اين ميان تنها دو در صد از مردم آمريکا مسلمانان را انسانهای خوب، محجوب، و پاک ميدانند.

رئيس مؤسسه برگزارکننده اين نظر خواهی ميگويد :

" قاعده کلی اين است که آنچه که از ذهن شما ميگذرد همان چيزی است که بر زبان مياوريد. بنابراين اگرمن از شما بپرسم " نظر شما نسبت به اسلام چيست؟" و شما جواب بدهيد " جنگ و خونريزی" احتمالاً شما نسبت به اسلام نظر خوبی نداريد. "

اين پژوهش همچنين نشان ميدهد که از هر چهار آمريکايي يک نفر عقيده دارد که مسلمانان به فرزندان خود احساس نفرت را آموزش ميدهند. با اين حال حدود نيمي از پاسخ دهندگان مسلمانان را انسانهای خانواده دوست، درستکار، مهمان نواز و دست ودلباز ميدانند که به پيشرفت جامعه آمريکا کمک ميکنند.

a

XS
SM
MD
LG