لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۸

ياری سازمان بين المللی حفاظت محيط زيست به قهوه کاران - 2004-10-10


کشاورزان قهوه کار

سازمان بين المللی حفاظت محيط زيست با همکاری يک سازمان دولتي آمريکا بنام سازمان عمران بين المللی و شرکت قهوه فروشی استارباکس از چند سال پيش به اين سو گرد هم آمده اند تا شايد بتوانند با ياری رساندن به کشاورزان قهوه کار به حفظ محيط زيست کمک کنند و در عين حال کيفيت قهوه را نيز بهتر کنند.

در سالهای اخيرکشاورزان قهوه کار در مکزيک و نقاط ديگر به دليل پايين بودن بهای قهوه توليدی متحمل زيانهای زيادی شده اند. کارشناسان دلايل پايين بودن بهای قهوه را: توليد بيش از اندازه، بالا نرفتن تقاضا، و عوامل مشابه آن ميدانند.

سازمان بين المللی حفاظت محيط زيست تلاش ميکند که به قهوه کاران فنون جلوگيری از آسيب رسانی به محيط زيست را آموزش دهد، اما استارباکس در صدد است عاليترين نوع دانه های قهوه را بدست آورد.

رئيس شرکت استارباکس ميگويد :

" ما با آن دسته از قهوه کاران معامله ميکنيم که قهوه مرغوب توليد ميکنند، و اين قهوه مرغوب را به قيمت گران به مشتری ميفروشيم. اين کار به سود کشاورزان قهوه کار است، چون ما ميتوانيم به قهوه کاران پول بيشتری برسانيم."

سازمان بين المللی حفاظت محيط زيست اظهار اطمينان ميکند که اين برنامه به کشاورزان کمک خواهد کرد، و اظهار اميدواری کرده است که شرکتهای ديگر نيز از استارباکس تأسی کنند، و اين برنامه را به نقاط ديگر جهان گسترش دهند.

اما ماريو مونروی، فعال مکزيکی که به هواداری کشاورزان قهوه کار فعاليت ميکند با اين اظهارات مخالف است و ميگويد مطمئن نيست که کشاورزان از اين راه بهای عادلانه برای توليدات خود دريافت کنند. او ميگويد بهای عادلانه يعنی اينکه اطمينان حاصل کنيم که پول مستقيماً به دست کشاورزان ميرسد.

a

XS
SM
MD
LG