لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

فوتبال ايران و آلمان؛ <br>منع حضور زنان ايرانی در استاديوم آزادی - 2004-10-08


روز شنبه تيمهای فوتبال ايران و آلمان در يک بازی دوستانه در استاديوم آزادی در تهران شرکت می کنند. تيم آلمان روز پنجشنبه بهنگام ورود به تهران در فرودگاه مهرآباد با استقبال بسيار گرم و غيرمنتظره دوستداران فوتبال روبرو شد.

از زمان انقلاب اسلامی ۱۹۷۹، اين نخستين تيم نيرومند فوتبال جهان است که در ايران بازی ميکند. پيشتر تيم ايرلند در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال در تهران بازی کرد، تيمهای آسيايی نيز غالبأ در مسابقات در ايران شرکت می کنند.

تمام بليط های تماشای مسابقه روز شنبه تيمهای ايران و آلمان پيش فروش شده است، ولی زنان ايرانی از حضور يافتن در استاديوم محروم هستند. روز سه شنبه فدراسيون فوتبال ايران منع حضور زنان ايرانی در استاديوم ها را تأييد کرد. زنان آلمانی در ايران اجازه خواهند داشت که اين مسابقه را استاديوم آزادی تماشا کنند.

تيم آلمان که بعنوان ميزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ در آن رويداد شرکت می کند، در بازيهای جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ در فرانسه تيم ايران را با نتيجه ۰-۲ شکست داد. يورگن کلينزمن سرمربی تيم آلمان ميگويد مسابقه با تيم ايران تجربه ای با ارزش برای تيم او تلقی می شود.

آلمان ماه گذشته در دو بازی دوستانه قبلی در برابر اتريش با نتيجه ۱-۳ برنده شد و با تيم برزيل با نتيجه ۱-۱ مساوی کرد. تيم آلمان از دور بازيهای ۲۰۰۴ جام قهرمانی کشورهای اروپائی حذف شد.

آلمان که دوبار عناوين جام جهانی فوتبال را کسب کرده است، در حال حاضر در رده بندی تيمهای فوتبال مردان جهان در مکان سيزدهم است.

تيم ايران با حضور در مسابقه روز شنبه خود را آماده شرکت در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال در برابر تيم قطر ميکند که در دوحه برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG