لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

تيم ملی فوتبال آلمان وارد تهران شد - 2004-10-07


تيم ملی فوتبال آلمان برای شرکت در مسابقه دوستانه ای با تيم ملی ايران وارد تهران شد. مسابقه دو تيم روز شنبه در استاديوم آزادی در تهران برگزار می شود.

تيم آلمان ميزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ است و مسابقه با تيم ايران را بعنوان تجربه ای در روياروئی با يک تيم آسيايی تلقی می کند. ايران و آلمان پيشتر يکبار در جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ در فرانسه با هم بازی کردند که تيم آلمان با نتيجه ۰-۲ برنده شد.

يورگن کلينزمن سرمربی تيم آلمان، تيم نسبتأ جوانی را به تهران فرستاده است. برانکو ايوانکويج سرمربی تيم ايران از کرواسی، با بازيکنان ماهری چون مهدی مهدوی کيا، وحيد هاشميان و علی کريمی با تيم آلمان مبارزه خواهد کرد. علی دايی کاپيتان ارزنده تيم ايران از جمله اعضای تيم است، ولی بدليل آسيب ديدگی زانو حضورش در مسابقه روز شنبه حتمی نيست.

تيم آلمان که پيشتر سه بار صاحب عنوان جام جهانی فوتبال شده است، برای نخستين بار به تهران رفته است و روز جمعه نخستين جلسه تمرين خود را برگزار خواهد ساخت.

قرار است فرانتس بکن بائر ستاره حماسه آفرين و عضو تيم قهرمان آلمان در دو جام جهانی برای حضور در مسابقه دو تيم به تهران برود. سرمربی پيشين تيم ملی آلمان در سال ۱۹۷۴ با تيم بايرن مونيخ به تهران رفته بود تا در مسابقه دوستانه ای شرکت کند.

XS
SM
MD
LG