لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۴

در يک بمبگذاری انتحاری در غرب عراق ۱۶ تن کشته شدند - 2004-10-06


يک بمب گذارانتحاری که دراتومبيل بمب جا سازی کرده بود، روزچهارشنبه ۱۶ نفر را در مرکز گارد ملی عراق در غرب اين کشور کشت ودست کم ۲۴ نفر ديگر را مجروح کرد.

هدف از اين حمله که درشهرک " عَنَه " Anah درنزديکی مرز سوريه صورت گرفت، ظاهرا کسانی بود که قصد داشتند به استخدام گارد ملی عراق درآيند. هنوزهيچ کس مسئوليت خود را درقبال اين حمله برعهده نگرفته است، اما شورشيان عراق تاکنون دست به حملات انتحاری متعددی عليه مردانی که قصد عضويت درنيروهای مسلح عراق ويا پليس اين کشور را داشته اند، زده اند.

در اين ميان، در بغداد مقامات دولت و نمايندگان مقتدی صدر روحانی افراطی شيعه برای پايان دادن به هفته ها نبرد پراکنده در شهر صدر، به گفت و گو نشسته اند.

دربغداد، اياد علاوی نخست وزيرموقت عراق درحال گفتگوهائی با نمايندگان مقتدی صدر، روحانی افراطی شيعه، برای اعلام آتش بس است. آقای علاوی می گويد شبه نظاميان مقتدی صدردربرابرعفوعمومی، بايد خلع سلاح شوند وبگذارند که پليس به وظايف خود عمل کند.

در رويدادی ديگر، معمرقذافی رهبرليبی، خواستارآزادی کنث بيگلی مهندس بريتانيائی شده است که سه هفته پيش درعراق به گروگان گرفته شد.

در استان بابل، در جنوب پايتخت، نيروهای آمريکا و عراق در دومين روز عمليات عمده ای برای به دست گرفتن کنترل مناطقی که در تصرف شورشيان قرار دارد، درگير هستند. در نقطه ای ديگر، هواپيماهای جنگی آمريکا به ساختمانی در فلوجه حمله کردند، گفته می شد طرفداران او مصعب الزرقاوی، تروريست تحت تعقيب، در آنجا جلسه ای تشکيل داده بود.

در بصره، در انفجار بمبی که در کنار خيابان کار گذاشته شده بود، يک عراقی از پای در آمد و شش نفر مجروح شدند.

XS
SM
MD
LG