لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

انتقال تيم بيسبال مونترال اکسپوز به واشنگتن دی سی پايتخت آمريکا  - 2004-09-29


امروز چهارشنبه مقامات ليگ برتر بيسبال آمريکای شمالی اعلام کردند که تيم مونترال اکسپوز کانادا به شهر واشنگتن دی سی پايتخت آمريکا نقل مکان می کند.

اين خبر يک روز پيش از سی و سومين سالروز برگزاری آخرين بازی تيم پيشين بيسبال پايتخت، واشنگتن سناتورز، اعلام می شود که در پی فصل ۱۹۷۱ مسابقات ليگ برتر بيسبال آمريکای شمالی به تکزاس انتقال يافت و اسم تيم که زمانی پرزيدنت بوش مالک آن بود به تکزاس رنجرز تغيير داده شد و آن آخرين باری بود که مقر يک تيم ليگ از شهری به شهر ديگر منتقل شد.

تيم مونترال اکسپوز از لحاظ مالی در مضيقه است و در سال ۲۰۰۲، بيست و نه مالک تيمهای ديگر ليگ آن را خريدند و مقامات ليگ در جستجوی يافتن محل جديدی برای آن بوده اند.

پنج شهر ديگر، لاس وگاس، نورفولک، مانته ری، پورتلند و ويرجينای شمالی درخواست ميزبانی مسابقات را کرده بودند. انتقال مقر تيم بايد مورد تأئيد سه چهارم تعداد مالکان تيم های ليگ و نيز شورای شهر واشنگتن قرار بگيرد.

طرح ۴۴۰ ميليون دلاری انتقال تيم مونترال اکسپوز شامل بنای يک استاديوم جديد در کنار رودخانه آناکوسشيا در نزديکی جنوب ساختمان کنگره آمريکا است. طی ساختمان اين استاديوم تيم اکسپوز در استاديوم آر اف ک RFK در حومه شهر واشنگتن بازی خواهد کرد که قرار است ۱۳ ميليون دلار خرج بازسازی آن شود.

برخی از دوستداران بيسبال در شهر واشنگتن از هزينه ای که اين اقدام برای شهر ببار خواهد آورد راضی نيستند و می گويند بودجه شهر در حال حاضر محدود است و اجازه چنين کاری را نبايد صادر کنند، برخی ديگر می گويند انتقال تيم به پايتخت به رونق اقتصادی و ايجاد کار کمک خواهد کرد.

آخرين بازی تيم مونترال اکسپوز در محل فعلی، چهارشنبه شب در برابر تيم فلوريدا مارلينز برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG