لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۶

شرکت " پال هم" در ديوان داوری ورزشی در لوزان - 2004-09-28


"پال هم" ژيمناست آمريکايی برای حفظ مدال طلائی که در المپيک تابستانی در آتن در مجموع امتيازات کسب کرد در برابر عالی ترين دادگاه ورزشی حضور خواهد يافت.

روز دوشنبه ديوان داوری ورزشی در لوزان در سوئيس برای شنيدن دادخواهی ينگ تای-يانگ ژيمناست کره جنوبی که معتقد است بگونه ای غيرمنصفانه و بدليل اشتباهی که در امتياز دادن به او روی داد نتوانست مدال طلا بگيرد ، جلسه استماعی تشکيل داد.

يانگ می خواهد ديوان داوری ورزش به مقامات فدراسيون بين المللی ژيمناستيک دستور بدهد که مدال طلای مسابقه را به او بدهند و "پال هم" صاحب مدال نقره بشود. ولی هم و کميته المپيک آمريکا تعهد کرده اند با درخواست ورزشکار کره جنوبی بشدت مخالفت کنند.

هيئت سه نفره داوران مشغول بررسی قضيه در جلسه يکروزه ای است که پشت درهای بسته در لوزان برگزار شده است. ممکن است اعلام نتيجه رأی در اين باره دو هفته بدرازا کشد.

طی مسابقات ژيمناستيک مردان در المپيک آتن در رويداد حرکات روی ميله های موازی يانگ يکدهم امتياز از لحاظ سطح دشوار بودن حرکات کمتر از پال هم دريافت کرد. اگر يانگ امتياز مناسب دريافت کرده بود پنجاه و يک صدم امتياز برتر از پال هم قرار می گرفت.

XS
SM
MD
LG