لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۴

آغاز چهارمين دوره‌ ليگ برتر فوتبال ايران - 2004-09-13


چهارمين دوره مسابقات ليگ برتر فوتبال ايران از عصر امروز (دوشنبه) با برگزاری پنج ديدار در شهرهای مختلف ايران آغاز شد كه طی آن تيمهای فوتبال ابومسلم خراسان، برق شيراز از سد حريفان خود گذشتند.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، از ساعت ۱۶:۳۰ (بوقت تهران) امروز و در نخستين هفته مسابقات ليگ برتر فوتبال ايران، تيم فوتبال پاس، قهرمان دوره گذشته اين رقابت‌ها شكست خورد.
پاس در نخستين ديدار خود در جريان مسابقات ليگ برتر در ورزشگاه حافظيه به مصاف برق شيراز رفت و با نتيجه ۲ بر يك مغلوب اين تيم شد. گل‌های اين ديدار را ستار زارع در دقيقه‌ ۴۷ از روی نقطه پنالتی و محمدعلی اميری در دقيقه۶۴ برای برق شيراز بثمر رساندند و تک گل پاس را نيز جواد نكونام در دقيقه ۶۶ و با ضربه پنالتی به ثمر رساند.

اما در اصفهان نيز شگفتی ديگر خلق شد و بازيكنان جوان ابومسلم مشهد با ارايه‌ يک بازی تماشايی ميزبان خود، ذوب‌آهن اصفهان را مغلوب ساختند. در اين ديدار شاگردان اكبر ميثاقيان توانستند با تک گل تيموريان كه در دقيقه بيستم بازی بثمر رسيد، به پيروزی دست يابند.

در ديگر ديدار اين رقابت‌ها و در شهر رشت دو تيم پگاه گيلان و پيكان تهران به تساوی دست يافتند. دو تيم در اين ديدار به ارايه‌ يک بازی متعادل پرداختند و در پايان به نتيجه‌ تساوی بدون گل رضايت دادند.

تيم تازه وارد و پرمهره صبا باطری نيز در نخستين ديدار خود برابر شموشک نوشهر متوقف شد. به گزارش ايسنا، در اين ديدار تيم صبا باطری كه با تمامی نفرات خود از جمله علی دايی به ميدان آمده بود، در ابتدا با دو گل ستار همدانی در دقايق ۲۸ و ۳۶ از حريف خود پيش افتاد، اما در نيمه‌ دوم شموشک با در اختيار گرفتن ميانه ميدان و سانتر از جناحين توانست دو گل خورده را جبران كند تا اين ديدار با تساوی دو بر دو خاتمه پيدا كند.

در ادامه گزارش ايسنا آمده است که دو تيم استقلال تهران و استقلال اهواز از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه ۱۰۰هزار نفری آزادی و با قضاوت محسن قهرمانی به مصاف يكديگر رفتند كه در پايان دو تيم به نتيجه تساوی رضايت دادند.
در نيمه اول اين ديدار، دو تيم بازی متعادل و با احتياطی را به نمايش گذاشتند؛ ولی در ادامه اين استقلال تهران بود كه در دقيقه ۳۹ با ضربه سر نيكبخت واحدی و با اشتباه صد درصد ايليچ، دروازه بان استقلال اهواز به گل نخست دست يافت و حملات دقايق پايانی تيم اهوازی نيز بی ثمر ماند تا نيمه نخست اين ديدار با همان يک گل خاتمه يابد.
اما در نيمه دوم اين بازيكنان استقلال اهواز بودند كه در دقيقه ۴۷ با گل احمد آل نعمه بازی را به تساوی كشاندند. پس از اين گل بازيكنان تيم استقلال تهران حملات بسياری را بر روی دروازه حريف خود تدارک ديدند اما در نهايت اين ديدار با نتيجه تساوی يک بر يک به پايان رسيد.

لازم به ذكر است در جريان اين رقابت‌ها قرار بود دو تيم ملوان بندرانزلی و فجر شهيد سپاسی در انزلی به مصاف يكديگر بروند كه به دليل بارندگی اين ديدار به زمان ديگر موكول شد.

XS
SM
MD
LG