لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

هيچ مهلتی برای پايان تحقيقات در مورد برنامه اتمی ايران تعيين نشده است - 2004-09-13


محمد البرادعی، مديرکل آژانس بين المللی انرژی اتمی، در مصاحبه ای با خبرنگاران در شهر وين، گفت هيچ مهلتی برای پايان تحقيقات در مورد برنامه اتمی ايران تعيين نشده است.

آقای البرادعی که پيش از گشايش جلسه شورای حکام آژانس بين المللی انرژی اتمی در وين با خبرنگاران سخن می گفت تحقيقات در مورد فعاليت های اتمی ايران را "روند مداومی" توصيف کرد که اتمام آن به تصميم و رای او بستگی دارد.

شورای حکام برای بررسی پرونده اتمی ايران و ساير مسائل مربوط به فعاليت های اتمی در جهان در پايتخت اتريش تشکيل جلسه داده است.

پيش بينی می شود در گردهمايی وين قطعنامه پيشنهادی سه کشور آلمان، فرانسه و بريتانيا مورد بررسی قرار گيرد. به موجب اين پيشنهاد، تا ماه نوامبر به جمهوری اسلامی مهلت داده می شود تا ماهيت برنامه اتمی خود را به طور کامل افشاء کند و در صورتيکه ايران تا آن زمان از همکاری کامل با آژانس بين المللی انرژی اتمی خودداری ورزد، اقدامات بيشتری عليه آن کشور به عمل خواهد آمد. اجلاس بعدی اين نهاد وابسته به سازمان ملل متحد در ماه نوامبر تشکيل خواهد شد.

آمريکا جمهوری اسلامی ايران را به کوشش برای ساخت بمب اتمی متهم می کند، اما ايران مدعی است که برنامه اتمی آن کشور صرفا برای مقاصد صلح آميز است.

R

XS
SM
MD
LG