لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۱

در روسيه سوگواری ملی اعلام شد - 2004-09-06


امروز به مناسبت کشته شدن تعدادی از قربانيان گروگانگيری هفته گذشته در بِسلان، در اسِتييای شمالی در روسيه سوگواری ملی اعلام شده است . گزارشها حاکيست که مقامات روسی به تحقيقات خود در رابطه با پايان نافرجام بحرانِ گروگانگيری در مدرسه، ادامه می دهند.

در حاليکه صفوف منظم مراسم تشييع جنازه، ازخيابانهای پر پيچ و خم شهر عبور می کردند، صدای ناله و شيون در سراسر بسلان به گوش می رسيد.

روز جمعه در مدرسه، بيش از سی صد و پنجاه مرد، زن و کودک، در جريان تير اندازی بين مردان مسلح و نيروهای روسی در مدرسه ای که در آن هزار تن به گروگان گرفته شده بودند، جان خود را از دست دادند. همچنين بيش از هفتصد نفر مجروح شده وحدود دويست و شصت تن مفقودالاثر اعلام شده اند.

گزارشها حاکيست که ، در حاليکه برخی از گروگانها سعی می کردند از محل اسارت خود بگريزند،گروگگانگيران چند بمب را منفجر کردند که اين امر نيروهای روسی را به شليک گلوله وا داشت.

سی تن ستيزه جوی مظنونِ چچنی که اکثر آنها نيز در جريان تير اندازی کشته شدند، روز چهارشنبه، مدرسه را تحت کنترل خود در آورده بودند. بنا به گفته برخی، سه تن از همدستان آنان نيز دستگير شده اند. يکی از دستگيرشدگان مظنون، با حضور خود در يک شبکه تلوزيونیِ روسی، روز يکشنبه، سوگند خورد که به سوی هيچکس تير اندازی نکرده است. گزارشهای خبری می گويند او احتمالأ ريش خود را اصلاح کرده و لباس غير نظامی بر تن کرده بود تا شناخته و دستگير نشود.

m

XS
SM
MD
LG