لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۰

کوفی عنان خواستار فشار بين المللی بيشتر در منطقه دارفور سودان شد - 2004-09-01


کوفی عنان، دبيرکل سازمان ملل متحد می گويد برای کمک به متوقف ساختن خشونت های جاری عليه غيرنظاميان در منطقه دارفور در سودان، نياز به فشار بين المللی بيشتری هست.

آقای عنان در گزارشی به شورای امنيت سازمان ملل متحد در روز چهارشنبه، اعلام کرد دولت سودان در پايان دادن به حملات شبه نظاميان عرب در دارفور، به برخی پيشرفت ها نائل آمده است. با اين حال دبيرکل سازمان ملل متحد افزود دولت خرطوم موفق به انجام کليه تعهدات خود در مورد حمايت از غيرنظاميان در برابر خشونت نشده است.

اين گزارش يک روز پيش از آن که فرستاده سازمان ملل متحد به سودان، شورای امنيت را در جريان اوضاع دارفور قرار دهد، مطرح می گردد.

شورای امنيت در اواخر ماه ژوئيه ٣٠ روز به دولت سودان مهلت داد که اقداماتی در جهت پايان دادن به حملات شبه نظاميان عرب موسوم به جان جاويد معمول دارد. شورای امنيت اعلام کرد درغير اين صورت تحريم هائی را عليه سودان اعمال خواهد کرد.

در همين حال آندره دنيسوف، سفير و نماينده دائم روسيه در سازمان ملل متحد روزسه شنبه اعمال تحريم عليه سودان را رد کرد و اظهار داشت با وجود آن که اوضاع دارفور رضايت بخش نيست، با اين حال تغييرات مثبتی در منطقه روی داده است.

R

XS
SM
MD
LG