لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۰

مسابقات تنيس آزاد آمريکا US Open - 2004-09-01


در مسابقات تنيس آزاد آمريکا که در فلاشينگ ميدو در نيويورک برگزار شده است، اندی راديک تنيس باز ۲۲ ساله آمريکايی و مدافع عنوان قهرمانی در برابر حريف ۱۷ ساله اش اسکويل جنکينز در سه ست با نتيجه ۲-۶، ۲-۶، ۰-۶، برنده شد.

سرعت حرکت توپ در سرو راديک به ۱۵۲ ميل در ساعت رسيد. راديک ماه ژوئن گذشته با زدن سروهائی که سرعت حرکت توپ در آن به ۱۵۳ ميل در ساعت رسيد از اين لحاظ رکورددار شد.

در تنيس انفرادی زنان جاستين هنين-هاردن تنيس باز بلژيکی اميددار شماره يک و برنده مدال طلای المپيک آتن حريف خود از جمهوری چک نيکول وايديسووا را در ستهای پياپی با نتيجه 4-۶، 1-۶، مغلوب ساخت. جاستين برنده عنوان قهرمانی تنيس آزاد استراليا بيشتر فصل جاری را بدليل بيماری نتوانست بازی کند.

ونوس ويليامز اميددار شماره يازده از آمريکا، دوبار مدافع عنوان قهرمانی تنيس آزاد آمريکا نيز بدور دوم مسابقات راه يافت. از ديگر برندگان در دور نخست مسابقات زنان ماريا شاراپووا اميددار شماره هفت، قهرمان ويمبلدون از روسيه و هموطنش آناستاشيا ميسکينا قهرمان تنيس آزاد فرانسه و اميددار چهارم و ليندزی داونپورت از آمريکا حريفان خود را شکست دادند.

در دور دوم نيز آی سوگی ياما از ژاپن و پتی اشنايدر از سوئيس به پيروزی رسيدند.

در اين حال در تنيس انفرادی مردان مرات سافين از روسيه اميددار شماره سيزده و قهرمان ۲۰۰۰ تنيس آزاد آمريکا در مقابل توماس انکوئيست از سوئد با شکست روبرو شد.

از جمله برندگان دور نخست مسابقات راجر فدرر اميددار شماره يک از سوئيس که روز چهارشنبه در برابر مارکو باقداتيس از قبرس بازی می کند. آندره آغاسی، کارلوس مويا از اسپانيا نيز بدور دوم مسابقات راه يافتند.

XS
SM
MD
LG