لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

تروريستها ضرب الاجل لغو تحريم روسری برای دختران دانش آموز در فرانسه را تمديد کردند - 2004-08-31


شبکه تلويزيونی عرب زبان الجزيره می گويد ستيزه جويان اسلامی که دو روزنامه نگارفرانسوی را درعراق ربوده اند، مهلتی را که به فرانسه داده اند تا تحريم استفاده ازروسری برای دختران دانش آموز را درمدارس فرانسه لغوکند، 24 ساعت تمديد کرده اند.

درنوارويديوئی که روزدوشنبه ازتلويزيون الجزيره پخش شد، ستيزه جويان اعلام کردند اگردولت فرانسه منع استفاده ازروسری را درمدارس دولتی لغونکند، ممکن است روزنامه نگاران فرانسوی کشته شوند.

ميشل بارنيه وزيرامورخارجه فرانسه برای تامين آزادی دو روزنامه نگارفرانسوی، عازم خاورميانه شده است. گروهی که خود را «ارتش اسلام درعراق» می نامد، روزنامه نگاران را 10 پيش ربود.

با اين حال دولت فرانسه اعلام کرده است تسليم ربايندگان نخواهد شد وخواسته آن ها را درمورد آن که پاريس منع استفاده ازروسری را درمدارس دولتی لغوکند، انجام نخواهد داد.

از سوی ديگر عده ای درحدود 3 هزارنفردرپاريس دست به راه پيمائی زدند وبه ربودن دو روزنامه نگارفرانسوی به وسيله ستيزه جويان اسلامی اعتراض کردند.

کسانی که در راه پيمائی روزدوشنبه پاريس شرکت کردند، نمايندگانی ازاحزاب حاکم ومخالف فرانسه وهمچنين رهبران جامعه مسلمانان فرانسه را تشکيل می دادند.

دليل بوبکر رئيس شورای مسلمانان فرانسه درمصاحبه ای با راديو آر. اف. آی. گفت ربودن دو روزنامه نگارفرانسوی آزاردهنده است واثری منفی در روابط ميان مسلمانان فرانسه واکثريت غيرمسلمان اين کشوربه جای می گذارد.

به گفته آقای بوبکر، برخی از زنان مسلمان گفته اند اگرقراراست حجاب آن ها به خون قربانيان آلوده شود، روسری برسرنخواهند کرد. تخمين زده می شود که پنج ميليون مسلمان درفرانسه زندگی می کنند.

m

XS
SM
MD
LG