لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

مسعود جوکار به مدال نقره دست يافت - 2004-08-29


در رقابت های کشتی آزاد در المپيک... خاجی مورات گاتسالوف از روسيه روز يکشنبه با شکست دادن ماگومد ابراگيموف از ازبکستان فاتح وزن ۹۶ کيلوگرم شد. مدال برنز مکان سوم در اين دسته به عليرضا حيدری از ايران رسيد. حيدری در مقابل دانيل کورمير از آمريکا به پيروزی رسيد.

در کشتی آزاد در دسته ۷۴ کيلوگرم بووايسا سای تيف از روسيه برنده شد که گنادی لالی يف از قزاقستان را مغلوب کرد. مدال برنز در اين کلاس به ايوان فوندورا از کوبا داده شد. در دسته ۶۰ کيلو در رقابت های کشتی آزاد هم ياندرو ميگوئل کوئينتانا از کوبا مدال طلا گرفت... که در برابر مسعود جوکار از ايران برنده شد. کشتی گير ايرانی به مدال نقره رسيد و مدال برنز مکان سوم به کنژی اينويی از ژاپن داده شد.

روز يکشنبه عنوان قهرمانی واليبال مردان به برزيل داده شد که در فينال اين رشته با نتيجه ۳ بر ۱ در مقابل ايتاليا پيروز شد. روسيه نيز با شکست دادن آمريکا مدال برنز را ازآن خود کرد.

در مسابقه فينال واترپولو مجارستان با مغلوب کردن صربستان و مونته نگرو به مدال طلا رسيد.

آلینا کبائوا از روسیه برنده رقابتهای ژيمناستيک ريتم دار انفرادی و مدال طلای آن شد.

در هندبال نيز تيم زنان دانمارک با شکست دادن تيم کره جنوبی به سومين مدال طلای المپيک متوالی اش دست يافت. در هندبال مردان کروآسی با غلبه بر آلمان عنوان قهرمانی را کسب کرد.

در رشته تکواندو، مون دای سونگ از کره جنوبی که برنده رقابت ۸۰ کيلوگرم و بالاتر مردان شد مدال طلا دريافت داشت و در تکواندو زنان چن ژونگ از چين با برد در رقابت بالای ۶۷ کيلوگرم به مدال طلا رسيد.

در اينحال، ژاک روگ رئيس کميته بين المللی المپيک، روز يکشنبه در يک کنفرانس خبری در روز پايانی بازيهای المپيک تابستانی ترتيب دهندگان رقابتها را بخاطر سازمان دادن بازی هايی به قول او "محشر" مورد ستايش قرار داد و گفت که برغم نگرانی پيرامون تعويق در کارهای ساختمانی و تهديدهای امنيتی و زياده بر حد شدن هزينه ها، بازی های المپيک آتن يک موفقيت عظيم بود.

XS
SM
MD
LG