لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۲

تيم فوتبال مردان آرژانتين به مدال طلای المپيک رسيد  - 2004-08-28


تيم فوتبال مردان آرژانتين با مغلوب کردن پاراگوئه با نتيجه يک به صفر برنده مدال طلای اين رقابتها شد. کارولوس توز، مهاجم آرژانتينی، تنها گل اين مسابقه فينال را در نيمه نخست به ثمر رسانيد. تيم فوتبال مردان آرژانتين در اين المپيک يک کارنامه عالی داشت. شش پيروزی بدون شکست.

ضمناً اين نخستين مدال طلای المپيک در هر ورزشی برای آرژانتين طی ۵۲ سال گذشته است. آخرين بار آرژانتين در بازی های المپيک شهر هلسينکی در سال ۱۹۵۲ به يک مدال طلای پاروزنی دست يافته بود.

تيم پاراگوئه نزديک پايان وقت دو بازيکن تيم را از کف داد چه که اميليو مارتينز بخاطر آرنج کوبيدن بر يک بازيکن رقيب از مسابقه اخراج شد و ديگو فيگوئردو هم دقايقی پيش از سوت پايانی دومين کارت زرد خود را دريافت کرده و او نيز از زمين بازی اخراج شد.

مدال نقره پاراگوئه در فوتبال مردان نخستين مدال المپيک آن کشور در تاريخ پاراگوئه است.

در ادامه رقابت ها در بيست و هشتمين دوره بازی های المپيک تابستانی در آتن، آمريکا روز شنبه در رويدادهای دوی ۴ در ۴۰۰ متر مردان و زنان هر دو به برد دست يافت. مردان دونده آمریکایی که جرمی وارينر، قهرمان ۴۰۰ متر انفرادی، در ميان شان بود نزديک به ۵ ثانيه جلوتر از استراليايی ها رقابت را به پايان رساندند. نيجريه در مکان سوم قرار گرفت.

پيشتر در روز شنبه زنان آمريکا در مسابقه دوی ۴ در ۴۰۰ متر روسيه را مغلوب کردند و جامائيکا در جای سوم مدال برنز گرفت.

يوری بورزاکوفسکی از روسيه در رقابت دوی ۸۰۰ متر مردان برنده شد و فاتح مسابقه ۵ هزار متر مردان هم حشام القروج از مراکش بود.

در رقابت پرش ارتفاع زنان در المپيک، يلنا سلسارنکو از روسيه به عنوان قهرمانی دست يافت، که با يک پرش ۲ متر و ۶ سانتی متری يک رکورد جديد المپيک بر جای گذاشت. هستری کلوئته از آفريقای جنوبی که قهرمان جهان است و ويکتوريا ستی اوپينا از اوکرائين پشت سر او قرار گرفتند.

در پرتاب نيزه مردان در المپيک تابستانی... آندرئاس تورکيلدسن از نروژ به مدال طلا دست يافت. تيم بسکتبال مردان آمريکا با مغلوب کردن ليتوانی با نتيجه ۱۰۴ به ۹۶ به مدال برنز المپيک رسيد که اين پايان يک دوره بازی های تأسف بار برای اين تيم بازيکنان اتحاديه ملی بسکتبال حرفه ای آمريکا بود. تيم آمريکا که در سه دوره اخير المپيک قهرمان بسکتبال مردان شده بود این بار سه باخت در آتن داشت.

XS
SM
MD
LG