لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۹

کميته المپيک آمريکا: پال هام تحت فشار تکان دهنده و غير مناسبی قرار گرفته است - 2004-08-27


مقامات کميته المپيک آمريکا می گويند پال هام Paul Hamm ژيمناست آمريکايی برای صرفنظر کردن از مدال طلای خود و دادن آن به حريف اش از کره جنوبی تحت فشار تکان دهنده و غير مناسبی قرار گرفته است.

کميته المپيک آمريکا، فدراسيون بين المللی ژيمناستيک و برنو گراندی رئيس آن را برای آنچه که اين کميته تلاش آشکار و نامناسب برای آنکه از بعهده گرفتن مسئوليت اشتباهات خجالت آور داوری خود طفره رود و در عوض پال هام را تحت فشار قرار دهد، محکوم می کند.

کميته بين المللی المپيک می گويد اين تلاش را تا حدی فراتر از مرزهای قابل قبول می بيند که از فرستادن نامه آقای گراندی به پال هام که در آن از او می خواهد مدال خود را پس بدهد، امتناع می کند.

پيتر ليبرات Peter Lieberroth رئيس کميته بين المللی المپيک می گويد پال هام در مبارزه برای کسب مدال طلای ژيمناستيک انفرادی مردان در مجموع حرکات، مظهر يک قهرمان المپيک بود و تعهد کرد که از آن مدال در برابر اين بدبياری جديد صرفنظر نخواهد کرد.

ژاک روگ Jacques Rogge رئيس کميته بين المللی المپيک پيشنهادات مبنی بر اعطای دو مدال طلا در رابطه با جنجال داوری در مسابقات را بطور قطع رد کرده است.

XS
SM
MD
LG