لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۷

ساعى طلا گرفت و ايران را صاحب دومين طلاى المپيک آتن کرد  - 2004-08-27


هادى ساعى تکواندوکار وزن ۶۸ کيلوگرم ايران با پيروزى بر تکواندوکار تايوانى به مدال طلاى اين وزن در بازيهاى المپيک ۲۰۰۴ آتن دست يافت .
به گزارش خبرگزاری ايرنا، ساعى دراين مبارزه که جمعه شب برگزار شد، با نتيجه ۶ بر ۳ حريف خود را شکست داد و اولين مدال طلاى المپيک تکواندو ايران را در دومين دوره حضور اين رشته در بازيهاى المپيک بدست آورد.

وى در اين مبارزه برابر اين حريف که چند ماه پيش در مسابقات انتخابىالمپيک ۲۰۰۴ آتن در قاره آسيا در تايلند نيز وى را شکست داده بود، بارديگر پيروز شد و پرچم ايران را براى دومين بار در اين بازيها به اهتزاز در آورد.

در وقت اول اين مسابقه هادى ساعى با حرکت هاى منظم ، خود را به حريف نزديک کرد و اولين امتياز را گرفت ، اما حريف وى نيز با يک حرکت زيبا يک امتياز از ساعى گرفت تا اين وقت با نتيجه مساوى يک بر يک به پايان برسد، در اين وقت هر دو تکواندوکار يک اخطار کم کارى گرفتند.

در وقت دوم هادى ساعى که دقيقأ مبارزه را درکنترل داشت، اولين امتياز را گرفت و دو بريک جلو افتاد اما در ادامه هر دو تکواندوکار همزمان يک ضربه به هوگو همديگر زدند و راند دوم با امتياز سه بر دو به نفع ساعى پايان يافت .

وقت سوم را ساعى در اولين ثانيه ها با زدن يک ضربه بانتيجه ۴ بر ۲ آغاز کرد تا در نهايت با امتياز۶ بر۳ صاحب برترى شد.

وى چندى قبل تمام مدالهاى آسيايى، جهانى و المپيک خود را که بيش از ۱۵ مدال بود براى کمک به مردم زلزله زده بم به فروش رسانده بود. وى مدال برنز المپيک ۲۰۰۰ سيدنى را نيز در اختيار داشت.

اولين مدال ايران در بازيهای آتن توسط رضازاده بدست آمده بود.

XS
SM
MD
LG