لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۳

حسين رضازاده رکورد المپيک را شکست و قهرمان شد - 2004-08-25


حسين رضازاده قويترين مرد جهان با شکستن رکورد بازيهاى المپيک و جهان بار ديگر به مقام قهرمانى بازيهاى المپيک دست يافت .
به گزارش خبرگزاری ايرنا، در شب پايانى مسابقه هاى وزنه بردارى بازيهاى المپيک ۲۰۰۴ آتن ، حسين رضازاده وزنه بردار دسته به اضافه ۱۰۵ کيلوگرم تيم ملى وزنه بردارى ايران چهارشنبه شب به روى سکو آمد و با زدن وزنه ۵ / ۲۶۳ در حرکت دو ضرب ، رکورد جهان و بازيهاى المپيک را شکست .

رضازاده در حرکت يک ضرب نيز وزنه ۲۱۰ کيلوگرم را بالاى سر برد و با مجموع ۵ / ۴۷۳ کيلوگرم به مقام قهرمانى بازيهاى المپيک آتن دست يافت و مدال طلا را براى ايران به ارمغان آورد. ايرنا در ادامه آورده است: مردم تهران چهارشنبه شب پس از قهرمانى حسين رضازاده به خيابانها و ميادين مختلف شهر آمدند و به جشن و شادى پرداختند و پيروزى اين دلاور مرد را به يکديگر تبريک گفتند . مردم ورزش دوست دقايقى پس از افتخار آفرينى رضازاده در المپيک آتن با بصدا درآورن بوق اتومبيل به خوشحالى پرداختند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرد جوانى که در ميدان انقلاب اقدام به پخش شيرينى کرده بود درباره قهرمانى رضازاده گفت: اين پيروزى را به ملت شريف و با غيرت ايران تبريک مىگويم و از اين بابت خوشحال هستم که پرچم کشورم در شهر آتن بالاتر از همه کشورهاى جهان قرار گرفت .

خانم ميانسالى که از قهرمانى رضازاده اشک شوق مى ريخت گفت : ملت ايران به اميد حق هميشه در تمامى ميادين موفق باشند و من اين پيروزى با ارزش را به خانواده آقاى رضازاده و ملت ايران تبريک مىگويم .

فرد ديگرى که در چهار راه ولى عصر از ذوق پيروزى رضا زاده ، بوق موتور سيکلت خود را بصدا در آورده بود گفت : تا قبل از آنکه رضا زاده پيکار کند، ناراحت بوديم زيرا هيچ يک از ورزشکاران ما در آتن به موفقيت نرسيده بودند اما اين وزنه بردارشجاع ، باعث افزايش روحيه ملت و جوانان ما شد.

XS
SM
MD
LG