لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۷

همه اميدهای ايران براى کسب مدال در رشته جودو نقش برآب شد  - 2004-08-20


باانجام آخرين مبارزه محمود ميران عضو تيم ملى جودو ايران در بيست و هشتمين دوره بازيهاى المپيک آتن ، تمامى اميدها براى کسب مدال در اين رشته نقش برآب شد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، آخرين شرکت کننده ايران در اين رقابتها که عصر جمعه بر روى تاتامى رفت ، محمود ميران بود که به مقامى بهتر از پنجم دست نيافت .

پس از مشکلى که براى آرش ميراسماعيلى در خصوص قرعه نامناسب او پيش آمد، تمامى نگاهها به آخوندزاده، ميران و ساير جودوکاران معطوف شد که شايد بتوانند به نوعى نبود ميراسماعيلى را جبران کنند اما اين ذهنيت ديرى نپائيد و کسب نتايج ضعيف توسط جودوکاران ايران نشان داد که اين ورزش با مشکلات عديده اى روبروست و طى چند سال گذشته هيچگاه مسئولان فدراسيون نخواسته يا نتوانسته اند به رفع آن اقدام نمايند.

کسب دو مقام پنجمى، يک هفتمى و حذف ساير جودوکاران در چند روز اول بازيهاى آتن زنگ خطر را براى ساير رشته ها به صدا درآورد، رشته هايى که پيش از اعزام از تعريف و تمجيدهاى مسئولان فدراسيون و حتى ملى پوشان آن رشته برخوردار بود.

نتايج روزهاى آغازين اين بازيها شايد براى ورزش دوستان ايران تلخ و نااميد کننده باشد اما اين واقعيت را بر همگان عيان کرد که براى کسب مدال در عرصه مهم و ارزنده اى همچون المپيک بايد تلاش کرد، تلاشى شبانه روزى که عملکرد ضعيف برخى ورزشکاران ما نشان داد که در مدت زمان قبل از بازى توجه چندانى به آن نداشته اند.

عصر روز جمعه رقابتهاى جودو براى شرکت کنندگان ايرانی به پايان رسيد و وظيفه مسئولان امر است که با آناليز و بررسى عملکرد جودوکاران به فکر آينده اى بهتر براى اين رشته باشند. کسب اين نتايج واقعيتى ديگر را بر ما عيان کرد و آن اينکه نبايد در هيچ رشته اى اسير نام ها و افراد بود، بايد به جوانان و قدرت جوانى آنان ايمان داشت و مسئولان فدراسيون جودو و حتى کادر فنى اين رشته بايد پس از بازگشت از آتن به فکر بازسازى تيم ملى باشند.

تجربه به کرات ثابت کرده که بی توجهى به جوانان جوياى نام در هر رشته اى، آن رشته را به قهقرا سوق داده و متأسفانه اين نکته هيچگاه از سوى مربيان تيم هاى ملى مختلف ايران جدى گرفته نمىشود.

محمود ميران که آخرين تير ترکش کاروان جودو ايران بود، امروز در ميان بهت همگان به مقام پنجم رسيد و نشان داد که جودو ايران طبلى توخالى بيش نيست و انتظارات از اين رشته برآورده نشد.

XS
SM
MD
LG