لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۸

فدراسيون بين المللی جودو می گويد آرش ميراسماعيلی مجازات نخواهد شد - 2004-08-19


مقامات فدراسيون بين المللی جودو می گويند آرش ميراسماعيلی عضو تيم جودو ايران در بازيهای المپيک تابستانی در آتن که از شرکت در مسابقه ای در وزن ۶۶ کيلوگرم در برابر حريف اسرائيلی اهود وکس خودداری کرد و سپس با اضافه وزن برای حضور در مسابقه حاضر شد، مجازات نخواهد شد.

آرش ميراسماعيلی دو بار قهرمان جهان که روی پيروزی او برای کسب مدال طلا حساب می شد، پس از آنکه با وزن اضافی در محل مسابقه حاضر شد، عدم شايسته شرکت در مسابقه روز در برابر حريف اسرائيلی شناخته شد.

يک کميسيون فدراسيون بين المللی جودو برای تحقيق در باره اينکه آيا ميراسماعيلی عمدأ با اضافه وزن در محل حضور يافت تشکيل شد ولی نتيجه گيری کرد که او هيچ تمايلی برای خودداری از شرکت در مسابقه با ورزشکار اسرائيلی نداشت.

چون فدراسيون بين المللی جودو مقرراتی برای مجازات ورزشکاران با وزن اضافی ندارد، روز پنجشنبه تصميم گرفت هيچ اقدامی عليه ميراسماعيلی بعمل نيآورد.

ورزشکاران ايران پيشتر نيز از روياروئی با حريفان اسرائيلی خودداری کرده اند. پس از آنکه ميراسماعيلی عدم شايسته شرکت در مسابقه شناخته شد، رئيس جمهوری اسلامی ايران و سخنگوی مجلس اسلامی هر دو او را بدليل تصميم شجاعانه اش مورد ستايش قرار دادند.

XS
SM
MD
LG