لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۵۱

مذاکره برای پايان بخشيدن به  خشونت در عراق  قطع شده است - 2004-08-14


دولت عراق می گويد عمليات نظامی عليه شبه نظاميان شيعه در نجف را از سر خواهد گرفت. مذاکره برای پايان بخشيدن به نزديک به دو هفته خشونت بين نيروهای عراقی که آمريکا از آنها حمايت می کند و شورشيان شيعه در شهر مقدس نجف قطع شده است. مشاور امنيت ملی عراق روز شنبه گفت کوشش های دولت برای يافتن يک راه حل سياسی به جائی نرسيده است.

يک نماينده مقتدی صدر اياد علاوی نخست وزير را مسئول دانست و گفت او به مقامات دولت دستور داد به مذاکرات پايان دهند.

با آغاز مذاکرات در نجف در روز جمعه از شدت نبردهای ۸ روزه کاسته شد. امروز هزاران نفر از طرفداران مقتدی صدر با برپا کردن تظاهراتی بر پشتيبانی خود از او تاکيد گذاشتند.

در تحولی جداگانه، مقامات آمريکائی و عراقی می گويند در حملات هوائی و جنگ در شهرهای سامّرا و حِلّه حدود 90 شورشی کشته شدند. در شهر حلّه در جنوب عراق پيروان مقتدی صدر با پليس عراق که نيروهای چند مليتی از آنها پشتيبانی می کردند، درگير شدند. وزارت کشور عراق می گويد ۴۰ رزمنده و ۳ پليس کشته شدند.

با وجود خشونت مقامات عراقی می گويند کنفرانس سياسی ملی روز يکشنبه تشکيل خواهد شد و ممنوعيت رفت و آمد در ناحيه ای از بغداد که کنفرانس در آن برپا می شود، به اجرا در خواهد آمد

K

در تحولی جداگانه، مقامات آمريکائی و عراقی می گويند در حملات هوائی و جنگ در شهرهای سامّرا و حِلّه حدود 90 شورشی کشته شدند. .

XS
SM
MD
LG