لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۲

رئيس کميته ترتيب دهنده مسابقات المپيک: آتن آماده است  - 2004-08-12


روز جمعه آئينهای گشايش مسابقات المپيک تابستان امسال در شهر آتن پايتخت يونان برگزار می شود. مقامات يونانی می گويند آئينهای گشايش المپيک آتن تماشاگران را شگفتزده و خوشحال خواهد کرد.

بسياری در سراسر جهان ميتوانند جريان برگزاری آئينها را از طريق پخش مستقيم تلويزيونی تماشا کنند. در آئينهای گشايش المپيک آتن داستان يونان باستان و پيدايش مسابقات بنمايش گذاشته خواهد شد.

المپيک باستان در ۷۷۶ قبل از ميلاد مسيح در المپيا آغاز شد که امروزه ويرانه های آن يکی از مکانهای تماشائی برای جهانگردان است.

ترتيب دهندگان مسابقات می گويند از مجموع ۵ ميليون و ۳۰۰ هزار بليطهای تماشای مسابقات بيش از ۲ ميليون و ۶۰۰ هزار بليط فروخته شده است و اميدوار هستند ۳ ميليون و ۴۰۰ هزار بليط نيز تا آغاز مسابقات و طی برگزاری آنها بفروش برسانند.

يونان بدليل تأخيرهای زياد در تدارک برگزاری مسابقات در تقريبأ نيمی از دوره هفت ساله ای که برای ميزبانی آماده ميشد از سوی جامعه بين المللی مورد انتقاد قرار گرفت و مقامات کميته بين المللی المپيک به آن هشدار دادند. يونان بالاخره توانست عمليات ساختمانی محلهای برگزاری مسابقات و اقدامات لازم ديگر برای ميزبانی المپيک را تکميل کند.

جيانا آنجلوپولس- داسکالاکی رئيس کميته ترتيب دهنده مسابقات المپيک در آتن می گويد: " آتن آماده است. بطوريکه می بينيد شهر با رنگهای المپيک تزئين يافته است، مکان های برگزاری مسابقات آماده شده اند، ورزشکاران در مکانهای خود تمرين می کنند. آمد وشد مردم و اتومبيل ها از ميان شهر بسرعت انجام ميشود و جاده های ويژه المپيک را رعايت می کنند. روزانه تقريبأ يک ميليون نفر با تراموا، قطارهای حومه و اتوبوس آمد وشد ميکنند. تعهد کرديم که آماده ميزبانی مسابقات خواهيم شد و آن تعهد را اجرا می کنيم."

بگفته مقامات يونان ۷۰ هزار پليس، نيروهای ارتش و پرسنل امنيتی برای تضمين ايمنی ۱۰ هزار ورزشکار که برای شرکت در المپيک به يونان رفته اند در آن کشور گشتزنی می کنند. بيش از هزار دوربين مجهز به دستگاههای بسيار پيشرفته عکسبرداری برای ثبت حرکات مردم در سراسر آتن نصب شده اند و هواپيماهای آواکس AWACS ناتو در آسمان کشور گشتزنی می کنند.

XS
SM
MD
LG