لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

آندره آغاسی جام قهرمانی مسابقات تنيس مسترز را صاحب شد  - 2004-08-09


آندره آغاسی تنيس باز آمريکايی برای سومين بار صاحب جام قهرمانی مسابقات تنيس مسترز در سينسيناتی در ايالت اوهايو شد. تنيس باز ۳۴ ساله در بازی فينال ليتون هيويت بازيکن ۲۳ ساله استراليايی و اميددار شماره ده را در سه ست با نتيجه ۲-۶، ۶-۳، ۳-۶، شکست داد.

آغاسی در مرحله نيمه نهايی اندی راديک تنيس باز آمريکايی ۲۱ ساله و مدافع قهرمانی را مغلوب ساخت. اين نخستين پيروزی آغاسی در ۱۶ ماه گذشته است. تنيس باز آمريکايی که بدليل آسيب ديدگی نتوانسته بود در مسابقات ويمبلدون شرکت کند، حال آماده حضور در تنيس آزاد آمريکا است که اواخر ماه ميلادی جاری در نيويورک آغاز می شود.

از سال ۱۹۸۹ که جيمی کانرز، تنيس باز آمريکايی عناوين قهرمانی مسابقات تولوسه و تل آويو را پی در پی و در ۳۷ سالگی کسب کرد، آغاسی مسنترين بازيکن در اتحاديه تنيس بازان حرفه ای مردان است که به پيروزی نائل شده است. در حاليکه بازيکنان همسن آغاسی از تنيس حرفه ای بازنشسته شده اند. او خود می گويد حال با اعتماد بنفس بيشتری بازی می کند.

آندره تنيس باز شماره يک پيشين مردان جهان که همراه با عنوان قهرمانی مسابقات سينسيناتی، ۴۰۰ هزار دلار نيز جايزه نقدی دريافت کرد، پيشتر در سالهای ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ نيز جام قهرمانی اين رويداد را کسب کرده است.

آندره آغاسی يکی از محبوبترين تنيس بازان آمريکايی است. وی با همسرش استفی گراف قهرمان آلمانی پيشين تنيس زنان، فرزندی دارند که اخيرأ با شرکت در يک آگهی تلويزيونی که در آن تنيس بازی می کند توجه و علاقه بسياری از بينندگان را بخود جلب کرده است.

XS
SM
MD
LG