لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۲

دولت موقت عراق دستور داد دفتر تلويزيونی الجزيره به مدت يک ماه بسته شود - 2004-08-07


دولت موقت عراق به شبکه تلويزيونی عربی الجزيره دستور داده است دفتر خود را در بغداد به مدت يک ماه ببندد. اياد علاوی نخست وزير موقت گفت اين تصميم به وسيله کميته امنيت ملی و پس از بازبينی برنامه های تلويزيون از نظر نوع خشونتی که تبليغ می کند، تحريک نفرت و مشکلات ناشی از نفرت نژادی گرفته شد.

وزير کشور عراق می گويد الجزيره با پخش آدم ربائی ها و تصاوير گروگان هائی که به اعدام تهديد می شوند، جنايتکاران را به افزايش فعاليت های خود تشويق می کند. شبکه تلويزيونی الجزيره مشکلات مشابهی با ديگر کشورهای عربی، از جمله بحرين و اردن، و عراق در دوره حکوم صدام حسين، داشته است.

ادامه خبر

شبکه تلويزيونی ماهواره ای الجزيره می گويد علی رغم دستوری که دولت عراق برای بستن دفاتر آن در بغداد به مدت يک ماه صادر کرده است، به پوشش تحولات و گزارش های مربوط به جنگ ادامه خواهد داد.

الجزيره در بيانيه ای گفت اين دستور قابل توجيه نيست، اما غير منتظره نبود. در اوائل ماه جاری وزير امور خارجه عراق کانال تلويزيونی مستقر در َقَطر را به عدم رعايت بی طرفی در گزارش هائی که پخش می کند متهم کرد و تهديد کرد دفاتر آنرا در بغداد خواهد بست.

پيشتر در روز شنبه اياد علاوی نخست وزير موقت عراق گفت بستن دفاتر الجزيره لازم بود زيرا گزارش های آن از خشونت طرفداری می کند و به نفرت دامن می زند.

K

XS
SM
MD
LG