لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۴

جام فوتبال ملتهای آسيا؛<br>ايران از صعود به ديدار پايانى بازماند - 2004-08-03


تيم ملى فوتبال ايران با شکست برابر چين از راهيابى به ديدار پايانى سيزدهمين دوره رقابت هاى فوتبال جام ملت هاى آسيا بازماند.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، در اين ديدار که عصر روز سه شنبه در ورزشگاه کارگران چين برگزار شد، تيم ملى فوتبال ايران در ضربات پنالتى با نتيجه ۴ بر۳ مغلوب ميزبان اين مسابقات شد و نتوانست به ديدار پايانى اين رقابتها راه يابد. دو تيم در وقت هاى عادى و اضافى اين ديدار به نتيجه تساوى يک بر يک دست يافتند.

گلهاى اين ديدار را شائو جياى در دقيقه ۱۸ براى تيم چين و محمد علوى در دقيقه ۳۷ براى تيم ايران به ثمر رساندند.

ستار زارع در دقيقه ۴۷ با کارت قرمز از زمين بازى اخراج شد. همچنين محمد علوى که در نيمه دوم جاى خود را به على بداوى داده بود، در دقيقه ۸۳ به دليل اعتراض به نحوه قضاوت داور لبنانى با کارت قرمز روبرو شد.

على دايى، مهدى مهدوى کيا و جواد نکونام ضربات پنالتى را به گل تبديل کردند و ايمان مبعلى و يحيى گل محمدى ضربات خود را نتوانستند به گل تبديل کنند.

جينگ جى، لى شيائو پنگ، سان ژيانگ و شيائو جياى ضربات پنالتى خود را وارد دروازه ميرزاپور کردند و جائو جون دومين ضربه پنالتى تيم چين را به ديرک دروازه کوبيد.

تيم هاى ملى فوتبال ايران و بحرين روز جمعه هفته جارى در ورزشگاه کارگران پکن براى کسب عنوان سومى اين مسابقات به مصاف هم مى روند.
ديدار پايانى اين رقابتها روز شنبه آينده در ورزشگاه فوق برگزار خواهد شد و درآن تيم هاى ملى فوتبال ژاپن و چين برابر يکديگر قرار مى گيرند.

XS
SM
MD
LG