لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۱۳

تدابير شديد امنيتی در شهرهای واشنگتن و نيويورک  - 2004-08-02


در آمريکا در پی هشدار مقامات آمريکايی مبنی بر توطئه القاعده برای حمله به مراکز مهم مالی، در شهرهای واشنگتن و نيويورک و ديگر نقاط اين کشور تدابير امنيتی شديدتری به اجرا گذاشته شده است.

دولت آمريکا از پنج نقطه، از جمله مرکز بورس نيويورک و دو ساختمان بانک جهانی و صندوق بين المللی پول در شهر واشنگتن، به عنوان هدف احتمالی حملات تروريستی نام برده است.

امروز (دوشنبه) در نيويورک دو تونل زيرزمينی که به منطقه مالی آن شهر منتهی می شود توسط پليس بر روی رفت و آمد بسته شد. همچنين در شهر واشنگتن ماموران انتظامی کاميون ها و ساير خودروهای بزرگی را که به ساختمان های بانک جهانی و صندوق بين المللی نزديک می شوند، متوقف و بازرسی می کنند.

در همين حال در نيوارک در ايالت نيوجرسی، کارگران در حال نصب نرده های فلزی در اطراف ساختمان شرکت بزرگ بيمه پرودنشنال هستند. از اين ساختمان و نيز مرکز شرکت بزرگ مالی سی تی گروپ Citi Group در نيويورک به عنوان دو هدف احتمالی ديگر عمليات تروريستی نام برده شده است.

تام ريج وزير امنيت ملی آمريکا، روز يکشنبه گفت هشدار در مورد توطئه القاعده برای حملات تازه در آمريکا براساس اطلاعات موثقی است که از چند منبع مختلف رسيده است.

s

XS
SM
MD
LG