لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

ايران قهرمان پنجمين دوره مسابقات بسکتبال مردان غرب آسيا شد  - 2004-07-30


تيم ملی بسکتبال ايران عصر روز جمعه در چهارمين ديدار خود در آخرين روز از مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان غرب آسيا برابر لبنان پيروز شد، تا به چهارمين پيروزى خود در اين مسابقات دست يابد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، تيم ملی ايران که پيش از اين با کسب سه پيروزى برابر تيمهاى سوريه ، اردن و عراق قهرمانی اش در اين مسابقات قطعی شده بود، در اين ديدار و در وقت اضافه با نتيجه ۹۳ بر۸۵ بر تيم لبنان پيروز شد تا در صدر اين مسابقات جاى گيرد.

اين ديدار در وقت قانونی با مساوى۷۷ بر۷۷ به پايان رسيده بود. تيم ايران در اين مسابقه با ترکيب سامان ويسی، ايمان زندى، پويا تاجيک، حامد حدادى و کرم احمديان به ميدان آمد. تيم ايران در وقت اول و دوم ، اين مسابقه را۲۰ بر۱۵ و۳۶ بر۳۶ به تيم حريف واگذار کرد، اما در وقت سوم با امتياز ۵۸ بر۵۰ پيش افتاد.

اين مسابقه که در حضور رئيس سازمان تربيت بدنی و دبيرکل کنفدراسيون بسکتبال آسيا و کميته ملی المپيک ايران برگزار شد، ابتدا با پيشتازى بازيکنان لبنانی آغاز شد.
بازيکنان ايران که قهرمانيشان در اين مسابقات قبلأ مسجل شده بود، فشار چندانی به خود وارد نميکردند، اما علاقه مسئولان فدراسيون به پيروزى در اين مسابقه باعث شد تا آنان در نيمه دوم فشار بيشترى بر تيم حريف وارد کرده و بازى را به تساوى بکشانند. بازيکنان ايران در وقت اضافه با قاطعيت تمام بازى را به نفع خود به پايان رساندند.

در پايان اين مسابقات، تيم ايران با هشت امتياز اول شد و تيمهاى سوريه و لبنان به ترتيب با هفت و شش امتياز دوم و سوم شدند. اين مسابقات امشب با ديدار تيمهاى عراق و اردن به پايان ميرسد.
بعد از ديدار تيم ملی ايران با تيم لبنان، جام قهرمانی اين مسابقات که پنجمين دوره اين مسابقات بود، توسط رئيس سازمان تربيت بدنی به تيم ايران اهدا شد. ديدار تيمهاى ايران و لبنان را يارونسکی از بلاروس و حسن احمد از بحرين قضاوت کردند.

پنجمين دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان غرب آسيا با شرکت پنج تيم از روز دوشنبه هفته گذشته در سالن بسکتبال آزادى تهران آغاز شده بود.

XS
SM
MD
LG