لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۶

تهديد آدم ربايان در عراق به کشتن يکی از رانندگان گروگان در روز جمعه    - 2004-07-29


در عراق آدم ربايانی که هفت راننده کاميون را به گروگان گرفته اند، تهديد کرده اند که اگر درخواست هايشان انجام نشود، يکی از آنها را روز جمعه خواهند کشت.

گروه بيرق های سياه ، در ويديوئی که برای خبرگزاری ها فرستاده است می گويد سه هندی، سه کنيائی و يک مصری جنگجويانی هستند که از ارتش آمريکا در عراق حمايت می کنند. گروه از شرکتی که رانندگان را در استخدام دارد خواسته است به کار در عراق پايان دهد.

در اين ميان، ايستگاه تلويزيونی عربی الجزيره گزارش می دهد ستيزه جويان وابسته به ابو مصعب الزرقاوی، تروريست تحت تعقيب، يک کاميونران اهل سومالی را در عراق ربوده اند. تلويزيون ويديوئی را از سه مرد نقابدار و مسلح پخش کرد، آنها بالای سر مردی که نشسته بود و گذرنامه خود را تکان می داد ايستاده بودند.

در گزارش تلويزيون گفته می شد آدم ربايان تهديد کرده اند گروگان را در صورتی که شرکتی که او برای آن کار می کند از عراق خارج نشود، خواهند کشت. نام شرکت مشخص نشده است و هنوز معلوم نيست که مرد سوماليائی چه زمانی ربوده شد.

روز چهارشنبه تلويزيون الجزيره گزارش داد آدم ربايان در عراق دو گروگان پاکستانی را کشتند. پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان امروز گفت کشته شدن دو کارگر پيمانی، ملت او را تکان داد. پاکستان سربازی در عراق ندارد اما مشرف، متحد اصلی آمريکا در جنگ با تروريسم تلقی می شود.

s

XS
SM
MD
LG