لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۳

جام فوتبال ملتهای آسيا؛<br>برانکو ايوانکوويچ: با سيستم ‌۳ ـ ‌۴ ـ ‌۳ به مصاف با ژاپن می ‌رويم - 2004-07-27


سرمربی تيم ملی فوتبال ايران پيش از بازی با ژاپن در جمع خبرنگاران گفت: خوشحالم كه با تيم قهرمان آسيا روبرو ميشويم و پيروزی برای ما از اين جهت مهم است كه هم تيم اول گروه ميشويم و هم هدف اصليمان كه صعود است نيز، برآورده ميشود.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) از چين، برانكو ايوانكوويچ در رابطه با اظهار نظر زيكو (سرمربی برزيلی تيم ژاپن)، مبنی بر شكست تيم ايران اظهار كرد: طبيعی است، زمانی كه صعود ژاپن قطعی شده هر اظهار نظری انجام شود. زيكو مانند هر مربی ديگری دوست دارد تيمش پيروز شود و من نيز به عنوان مربی ايران دوست دارم برنده اين ديدار باشيم.

سرمربی تيم ملی ايران در پاسخ به اين سئوال كه پيش از بازی با عمان استرس بيشتری داشتيد، اما هم اكنون با اعتماد به نفس بيشتری صحبت ميكنيد، گفت: برای هر بازی به اندازه اهميت آن آماده ميشوم. من در زمانی كه بازيكن و مربی بودم، از رقابت با تيمهای بزرگ لذت ميبردم و برايم فرقی نميكرد برابر چه تيمی بازی ميكنم.

ايوانكوويچ، در خصوص تغيير سيستم ايران در بازی با ژاپن گفت: در فوتبال امروز قانونی وجود ندارد كه قابل تغيير نباشد. با سيستم ۳ ـ ۴ ـ ۳ ميتوانيم در حمله و دفاع موفق باشيم كه اين موفقيت به دوندگی و جنگندگی بازيكنان بستگی دارد. طبيعی است كه غيبت سه بازيكن اصلی در خط دفاعی مشكل ساز ميشود، اما همان طور كه به فكر دفاع هستيم، توجه داريم كه بازی خوبی به نمايش بگذاريم.

وی در پاسخ به اين سئوال كه تغيير سيستم در فينال بازيهای آسيايی بوسان برابر ژاپن كارساز بود و آيا به اين دليل سيستم بازی را تغيير داده ايد؟ گفت: به دليل از دست دادن سه بازيكن، طبيعی است كه سيستم را تغيير دهيم، نبود علی دايی يك فقدان بزرگ برای ما است، ضمن اين كه عنايتی هم در تمرين امروز به مشكل برخورد. اما از آنجايی كه دايی را خوب ميشناسم، تصور ميكنم بتواند خود را به بازی با ژاپن برساند.

وی در خصوص در نظر گرفتن تنبيه بيشتر برای خاطيان، گفت: محروميتهای قبلی همچنان پا برجاست و بيشتر از اين بازيكنان را جريمه نخواهيم كرد.

XS
SM
MD
LG