لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۵

لنس آرمسترانگ با پيروزی در تور دو فرانس يک رکورد بيسابقه بجای گذاشت - 2004-07-26


در معروفترين رويداد ورزش دوچرخه سواری در جهان ـ تور دو فرانس يا مسابقه بزرگ دور فرانسه ـ لنس آرمسترانگ آمريکايی برای ششمين بار به پيروزی دست يافت.

آرمسترانگ که تلاش ميکرد برای ششمين سال متوالی فاتح رقابت تور دو فرانس شود روز يکشنبه به اين رکورد بيسابقه و تاريخی دست يافت... تا کنون هرگز هيچ دوچرخه سواری ۶ بار فاتح تور دو فرانس نشده بود.

ششمين عنوان قهرمانی لنس آرمسترانگ در مسابقه دور فرانسه در حالی است که تنها ۸ سال پيش اين ورزشکار از يک بخت کمتر از ۵۰ درصد برای زنده ماندن برخوردار بود چه که يک شکل مرگبار از سرطان به ريه ها و مغز وی نيز سرايت کرده بود.

سال گذشته آرمسترانگ برای پنجمين بار فاتح تور دو فرانس شد که از اين نظر با رکورد ۵ پيروزی ژاک آنکتيل از فرانسه، برنار هينو و ادی مرکس از بلژيک و ميگل ايندورن اسپانيايی مساوی کرد.

روز يکشنبه در آخرين روز مسابقه دور فرانسه رکاب زنان تور دو فرانس از شهر مونترو مسير ۱۶۳ کيلومتری نهايی در مرحله بيستم را به سوی شانزه ليزه در شهر پاريس طی کردند که تام بونن از بلژيک مرحله را برد... ولی آرمسترانگ که زمان کل او پيشتر از تمامی رکاب زنان بود با راحتی به عنوان قهرمانی دست يافت.

اين ستاره آمريکايی با زمان ۶ دقيقه و ۱۹ ثانيه بهتر از آندرياس کلودن از آلمان از خط پايان گذر کرد و ايوان باسو از ايتاليا سوم شد. يان اولريخ آلمانی هم در رده بندی کل نهايی نفر چهارم شناخته شد.

XS
SM
MD
LG