لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۶

جام فوتبال ملتهای آسيا؛<br>ازبكستان و عراق به يکچهارم نهايی راه يافتند - 2004-07-26


تيم‌های ملی فوتبال ازبكستان و عراق به مرحله‌ يکچهارم نهايی جام ملت‌های آسيا راه يافتند. به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) از چين، عليرغم اين كه ازبكستان با دو پيروزی در بازی‌ های قبلی، صعودش قطعی شده بود، به دليل روابط بين دو كشور ازبكستان و تركمنستان، پيروزی اين تيم در ديدار سوم برابر تركمنستان اهميت بسياری داشت.

اين دو تيم در نيمه‌ نخست، در يك بازی متعادل به تساوی صفر بر صفر رضايت دادند. اما ازبک‌ها با گل كاسيموف در دقيقه‌ ۵۸، به سومين پيروزی متوالی دست يافتند، تا به عنوان تيم اول گروه C، راهی مرحله‌ بعد شوند. ضمن اين كه ازبک‌ها از دقيقه‌ ۸۵، ده نفره به بازی برابر تركمنستان ادامه دادند.

همچنين در ديگر بازی اين گروه، عراق و عربستان در يک بازی حساس به مصاف يكديگر رفتند كه در نهايت عراق توانست با نتيجه‌ دو بر يک، قهرمان سه دوره‌ جام ملت‌های آسيا و نايب قهرمان دوره‌ قبل را شكست دهد.

عراق با اين پيروزی به مرحله‌ يکچهارم نهايی صعود كرد. نيمه‌ اول اين ديدار با تساوی بدون گل پايان يافت. نشاط اكرم در دقيقه‌ ۵۱ و يونس محمود در دقيقه‌ ۸۶ زننده‌ دو گل عراق بودند، و منتشاری در دقيقه ۵۷ تک گل عربستان را به ثمر رساند.

XS
SM
MD
LG