لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۳

جام فوتبال ملتهای آسيا؛<br>فرار از شکست در وقت اضافه، گل نصرتی اميدهای ايران را زنده نگه داشت - 2004-07-24


تيم ملی فوتبال ايران که نيمه اول را با دو گل به عمان واگذار کرده بود با گل دقيقه ۹۳ محمد نصرتی از شکست در دومين ديدار خود گريخت.
به گزارش خبرگزاری مهر، از محل برگزاری سيزدهمين دوره رقابتهای فوتبال جام ملتهای آسيا، در حاليکه تيم ملی فوتبال ايران نيمه اول را با دو گل از عمان شکست خورده بود در نيمه دوم موفق به جبران اين نتيجه شد تا با کسب يک امتياز اين ديدار به صعود از گروه چهارم اين رقابتها بسيار اميدوار باشد.

در نيمه دوم برانکو ايوانکوويچ برای تقويت خط حمله ايران رضا عنايتی را به جای آرش برهانی وارد ميدان کرد. تيم ايران در اين نيمه حملات زيادی را روی دروازه عمان پی ريزی کرد اما دفاع خوب و پر تعداد حريف اين اجازه را به بازيکنان ايران نداد که بتوانند ازفرصت های بدست آمده استفاده کنند. در دقيقه ۶۳ بالاخره حملات ايران نتيجه داد و علی کريمی با ضربه ای نه چندان محکم دروازه عمان را باز کرد تا ايران به دقايق باقی مانده اميدوارتر شود.

تيم ايران در ادامه بازی حملاتی را روی دروازه حريف انجام داد اما نتوانست از آنها بهره ببرد. اين در حالی بود که عمانی ها در ضد حملات بسيار خطرناک کار کردند و بارها دروازه ايران را با خطر مواجه کردند که ميرزاپور مانع از به ثمر رسيدن اين موقعيت ها شد.

در حالی که همه منتظر شنيدن سوت پايان اين ديدار بودند تيم ملی ايران روی سانتر مهدوی کيا و ضربه سر محمد نصرتی و در دقيقه ۹۳ به گل تساوی دست يافت تا با چهار امتياز همچنان در صدر گروه قرار داشته باشد و تکليف نهايی صعودش به ديدار آخر کشيده شود.

تيم ايران در اين بازی با ترکيب: ابراهيم ميرزاپور، محمد نصرتي، رحمان رضايي، علی بدوای (ستار زارع ) يحيی گل محمدی (حسين کعبي)، جواد نکونام، سيد محمد علوي، علی کريمي، مهدی مهدوی کيا، آرش برهانی ( رضا عنايتی ) و علی دايی به مصاف عمان رفت. در اين بازی محمد نصرتی و رحمان رضايی از" دلاور" داور بحرينی اين ديدار کارت زرد دريافت کردند.

درگيری رحمان رضايی و علی بداوی از متأثر کننده ترين صحنه های اين ديدار بود که مقابل دوربين تلويزيونی با يکديگر به ضد و خورد پرداختند.

ديدار بعدی تيم ملی فوتبال ايران روز چهارشنبه هفته جاری مقابل تيم ملی ژاپن برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG