لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۸

لنس آرمسترانگ پيروز شانزدهمين مرحله تور دو فرانس - 2004-07-21


لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی در شانزدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس که مسابقه سرعت بود و در مسافت ۵/۱۵ کيلومتر برگزار شد به پيروزی نائل شد.

آرمسترانگ پنج بار مدافع قهرمانی که برای تيم اداره پست آمريکا ميراند تنها دوچرخه سواری بود که مسير بسيار دشوار و سربالايی مسابقه تا تفرجگاه زمستانی اسکی که شامل ۲۱ پيچ تند است را در کمتر از ۴۰ دقيقه بپايان رساند.

آرمسترانگ از اين امتياز برخوردار بود که آخرين دوچرخه سوار در صف شرکت کنندگان بود. او در ميان فرياد شادی و تشويق تماشاگران و در حاليکه پيراهن ژرسه زرد پيشتاز مسابقات را در مجموع امتيازات بتن داشت، به گروه دوچرخه سواران پيوست و مسير مسابقه را در ۳۹ دقيقه و ۴۱ ثانيه و ۴۷ صدم ثانيه پيمود.

حريف اصلی وی يان اولريخ دوچرخه سوار آلمانی با اختلاف ۱ دقيقه و ۱ ثانيه مسير مسابقه را بپايان رساند. آندرياس کلودن ديگر دوچرخه سوار آلمانی با اختلاف ۱ دقيقه و ۴۱ ثانيه سومين دوچرخه سواری بود که به پايان مسير مسابقه رسيد. اين نخستين بار است که مسابقه سرعت در اين مسير سخت و مشهور برگزار شده است.

آرمسترانگ در پانزدهمين مرحله مسابقات نيز پيشتاز شد و در حال حاضر رويهمرفته در سه مرحله اين رويداد برنده شده است. او در رده بندی مجموع امتيازات با ۶۷ ساعت و ۵۳ دقيقه و ۲۴ ثانيه در مکان نخست جای دارد.

ايوان باسو دوچرخه سوار ايتاليايی با اختلاف ۳ دقيقه و ۴۸ ثانيه در مکان دوم و آندرياس کلودن از آلمان با اختلاف ۵ دقيقه و 3 صدم ثانيه در مکان سوم است.

هفدهمين مرحله مسابقات در مسافت ۵/۲۰۴ کيلومتر برگزار ميشود و شامل پنج سربالائی است که يکی از آنها به ارتفاع ۶۶۰۰ پا ميرسد.

XS
SM
MD
LG