لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۶

شش راننده کاميون خارجی در عراق به گروگان گرفته شده اند - 2004-07-21


يک گروه ستيزه جو در عراق شش کاميون ران خارجی را به گروگان گرفته و تهديد کرده است که اگر کشورهای آنها اتباع خود را از عراق خارج نکنند، هر ٧٢ ساعت يکی از گروگان ها را گردن خواهد زد.

در يک نوار ويديوئی که برای خبرگزاری ها فرستاده شده است، مردان مسلح نقابدار با گروگان ها، دو کنيائی، سه هندی و يک مصری ، ديده می شوند. آدم ربايان همچنين درخواست کردند کارفرمای کويتی گروگان ها به کار در عراق پايان دهد.

در اين ميان، در حالی که دولت موقت عراق سعی دارد ثبات را در کشور برقرار سازد، شورشيان به حمله به مردم و سربازان آمريکائی ادامه می دهند.

پليس می گويد روز چهارشنبه در انفجار يک اتومبيل حامل بمب در ناحيه ای در جنوب بغداد، دست کم سه تن کشته شدند. در رويدادی جداگانه، موشکی به بيمارستانی در بغداد اصابت کرد، به گفته پزشکان و شاهدان، دست کم دو تن جانسپردند و ٤ نفر مجروح شدند.

در اين ميان، مقامات نظامی آمريکا می گويند بمبی که در کنار جاده کار گذاشته شده بود در شمال بغداد منفجر شد، يک سرباز آمريکائی را کشت و شش سرباز ديگر را مجروح کرد. در همين حال، تفنگداران دريائی آمريکا در زدوخوردهای شديدی با مردان مسلح در شهر رمادی درگير هستند. گزارش های اوليه حاکی است که ٤ تن از پای در آمده اند و ١٤ نفر مجروح شده اند.

R

XS
SM
MD
LG