لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

لنس آرمسترانگ پيشتاز مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس - 2004-07-20


روز سه شنبه در پانزدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس، لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی پيشتاز شد و باين ترتيب بار ديگر در رده بندی مجموع امتيازات در مکان نخست جای گرفت.

آرمسترانگ مسير دشوار ۵/۱۸۰ کيلومتر مسابقه را در ۴ ساعت و ۴۰ دقيقه و ۳۰ ثانيه راند. ايوان باسو دوچرخه سوار ايتاليايی در مکان دوم و دوچرخه سواران آلمانی يان اولريخ و آندرياس کلودن در مکانهای سوم و چهارم قرار گرفتند.

پانزدهمين مرحله مسابقات مسيری دشوار و شامل هفت سربالائی در دامنه کوههای آلپ در جنوب فرانسه بود. آرمسترانگ قبل از آغاز پانزدهمين مرحله مسابقات و طی دو هفته ای که از آغاز مسابقات ميگذرد در رده بندی مجموع امتيازات با اختلاف ۲۲ ثانيه از توماس ووکلر دوچرخه سوار فرانسوی عقبتر بود، حال در اين رده بندی صدرنشين شده است و بار ديگر پيراهن ژرسه زرد ويژه پيشتاز مسابقات را بتن کرد.

آرمسترانگ با ۶۷ ساعت و ۱۳ دقيقه و ۴۳ ثانيه در مکان نخست است، ووکلر با اختلاف ۱ دقيقه و ۲۵ ثانيه در مکان دوم و آندرياس کلودن با اختلاف ۳ دقيقه و ۲۲ ثانيه در مکان سوم است. ووکلر در يازده روز گذشته در مجموع امتيازات پيشتاز بود.

لنس آرمسترانگ ۳۲ ساله که اهل تکزاس است و با تيم اداره پست آمريکا ميراند، در تلاش است که برای ششمين بار پياپی و بگونه ای بيسابقه در تاريخ برگزاری مسابقات جام قهرمانی اين رويداد را کسب کند.

آرمسترانگ با تکيه بر تيم آمريکا که شامل دوچرخه سوارانی چون جورج هينکاپی و اکيموف از حريفان خود پيشی گرفته است. يکی از حريفان ماهر ايبان مايو از اسپانيا، قبل از آغاز پانزدهمين مرحله مسابقات از دور رقابتها خارج شد. مايو گفت بسيار خسته است و ممکن است دچار نوعی ويروس شده باشد.

روز چهارشنبه شانزدهمين مرحله مسابقات در مسير ۵/۱۵ کيلومتر برگزار ميشود و مسابقه سرعت انفرادی است. مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس يکشنبه آينده در شهر پاريس بپايان ميرسد.

XS
SM
MD
LG