لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۷

امکان بازپس گيری مدال طلای تيم دوی امدادی مردان آمريکا در المپيک سيدنی  - 2004-07-19


اتحاديه بين المللی فدراسيونهای دو و ميدانی توصيه کرده است که مدال طلای تيم دو امدادی ۱۶۰۰ متر مردان آمريکا، از آن تيم باز پس گرفته شود.

تيم آمريکا برهبری مايکل جانسون در المپيک تابستانی ۲۰۰۰ سيدنی در استراليا صاحب مدال طلا شد. انتظار می رود کميته بين المللی المپيک اين توصيه را مورد تأئيد قرار دهد.

اتحاديه بين المللی فدراسيونهای دو و ميدانی اين توصيه را طی رسيدگی به پرونده جرومی يانگ قهرمان دوی ۴۰۰ متر مردان جهان بر اساس اتهامات مبنی بر استفاده از داروهای توانبخش غير مجاز (دوپينگ) بعمل آورد. جرومی يانگ در مراحل آغاز و نيمه نهايی مسابقات برای تيم آمريکا دويد. يانگ استفاده از اين نوع داروها را انکار می کند.

فدراسيون دو و ميدانی آمريکا طی رسيدگی به پرونده يانگ او را از اتهامات وارده عليه او مبرا شناخت. فدراسيون با اين گفته که از تصميم اتحاديه بين المللی فدراسيون های دو و ميدانی متأسف است، می افزايد که از کليه راههای مناسب از جانب ورزشکارانی که تحت تأثير اين تصميم قرار ميگيرند، اقدام خواهد کرد.

مايکل جانسون که در مرحله فينال مسابقات در سيدنی دويد با پيروزی تيم آمريکا برای پنجمين بار مدال طلای المپيک سيدنی را بگردن آويخت. ديگر اعضای تيم دوی امدادی مردان آمريکا در المپيک سيدنی عبارت بودند از برادران دوقلو، کلوين و آلوين هاريسون، آنتونيو پتگرو و آنجلو تايلر.

از اين ورزشکاران دعوت خواهد شد تا در جلسه استماعی که از سوی کميته بين المللی المپيک ترتيب خواهد يافت، حضور يابند و در صورتيکه کميته بين المللی المپيک از توصيه اتحاديه بين المللی فدراسيونهای دو و ميدانی بطور رسمی پشتيبانی کند و تيم آمريکا مدال طلای المپيک سيدنی را بازپس دهد، در انصورت تيم نيجريه به مدال طلا، جامائيکا مدال نقره و باهاماس مدال برنز المپيک ۲۰۰۰ سيدنی را دريافت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG