لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۷

لنس آرمسترانگ يک قدم بزرگ برای قهرمانی تور دو فرانس برداشت - 2004-07-16


لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی قدم بزرگی برای نزديکتر شدن به ششمين پيروزی در رقابتهای دوچرخه سواری تور دو فرانس، با پشت سر گذاشتن رقبای اصلی در مرحله سخت و کوهستانی دوازدهم، برداشت.

آرمسترانگ مسير ۱۹۸ کيلومتری را لحظه ای بعد از برنده اين مرحله ايوان باسو از ايتاليا، با زمان ۵ ساعت و ۳ دقيقه و ۵۸ ثانيه، بپايان رساند. اما هوطن آرمسترانگ، تايلر هاميلتون، يان اولريخ از آلمان، و دو دوچرخه سوار اسپانيايی ايبان مايو و روبرتو هراس چند دقيقه ای را در مقابل او از دست دادند. اين افراد جزو کسانی بودند که قبل از شروع مسابقات، از آنان بعنوان رقبای اصلی پنج بار قهرمان رقابتها ياد می شد.

اولريخ قهرمان سال ۱۹۹۷ تور دو فرانس، زمان ۲ دقيقه و ۳۰ ثانيه در مقابل آرمسترانگ از دست داد، همچنين هراس ۲ دقيقه و ۵۷ ثانيه و هاميلتون ۳ دقيقه ۲۷ ثانيه از دست دادند.

اين جهش آرمسترانگ وی را در مجموع امتيازات از مکان ششم به مکان دوم رساند و در حال حاضر وی توماس ووکلر دوچرخه سوار فرانسوی و نفر اول را با اختلاف زمان ۵ دقيقه و ۲۴ ثانيه تعقيب می کند.

ووکلر که تا پيش از مرحله دوازدهم با زمانی بيش از ۹ دقيقه از آرمسترانگ پيشی گرفته بود، با زمان ۳ دقيقه و ۵۹ ثانيه تأخير پس از آرمسترانگ و باسو چهل و يکمين دوچرخه سواری بود که از خط پايان گذشت.

XS
SM
MD
LG