لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۷

دهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس  - 2004-07-14


در دهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس که روز چهارشنبه، روزی که فرانسويان آن را بعنوان روز باستيل جشن ميگيرند برگزار شد، ريچارد ويرنک دوچرخه سوار فرانسوی به پيروزی نائل شد و صدها هزار فرانسوی را که در مسير حرکت دوچرخه سواران برای تشويق آنها گرد آمده بودند، خوشحال کرد.

دهمين مرحله مسابقات در نخستين مسير کوهستانی در اين رويداد و در مسافت ۲۳۷ کيلومتر برگزار شد. ويرنک مسير مسابقه را در ۶ ساعت ۲۲ ثانيه راند که هفتمين پيروزی وی در دوره طولانی دوچرخه سواری حرفه ای اوست. دوچرخه سوار مغرب تبار چهاردهمين فرانسوی است که از جنگ جهانی دوم در روز باستيل در اين رويداد برنده شده است.

ويرنک در بيش از ۴۰ ميل آخر مسير مسابقه به تنهايی و پيشاپيش بقيه دوچرخه سواران راند که حدود ۵ دقيقه پس از او از خط پايان گذشتند.

دوچرخه سواران آلمانی آندرس کلودن در مکان دوم و اريک تسابل در مکان سوم جای گرفت. توماس ووکلر دوچرخه سوار فرانسوی که در مجموع امتيازات پيشتاز است در مکان پنجم و لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی در مکان ششم جای گرفت.

روز پنجشنبه يازدهمين مرحله مسابقات در مسافت ۱۶۴ کيلومتر برگزار می شود و شامل سه سربالايی درجه ۴ می باشد. تور دو فرانس در ۲۵ ژوئيه در پاريس بپايان می رسد.

XS
SM
MD
LG