لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۵

مسابقات انتخابی دو و ميدانی تيم المپيک آمريکا  - 2004-07-13


در مسابقات مقدماتی دو و ميدانی المپيک آمريکا که در ساکرامنتو در ايالت کاليفرنيا برگزار شده است، ماريون جونز به فينال پرش طول زنان راه يافت. جونز از جمله ۱۲ زن ورزشکار است که به فينال رسيدند.

جونز که در بازيهای المپيک تابستان ۲۰۰۰ پنج مدال کسب کرد، در حال حاضر بدليل احتمال استفاده از داروهای توانبخش غير مجاز تحت بازجوئی قرار دارد. او که استفاده از اين داروها را انکار ميکند، دو روز پيش نتوانست در دوی ۱۰۰ متر به تيم آمريکا بپيوندد، جونز مدافع عنوان قهرمانی اين رشته در المپيک است.

مرحله فينال پرش طول زنان پنجشنبه شب بوقت محلی در ساکرامنتو برگزار می شود. جونز در سه مرحله پرش طول نتوانست به اندازه کافی يعنی ۲۱ پا و ۱۱و سه چهارم اينچ بپرد و يکچهارم اينچ کمتر از حد لازم پريد و بدين ترتيب خود بخود شايسته پيوستن به تيم المپيک نشد.

بموجب مقررات تيم المپيک آمريکا، حتی اگر ج.نز در مرحله فينال در ميان سه ورزشکار برجسته قرار نگيرد، باز هم خواهد توانست به تيم المپيک بپيوندد، زيرا فقط او و گريس آپشاو، دو ورزشکاری هستند که در مسابقات فصل جاری به اندازه کافی امتياز کسب کرده اند که به تيم المپيک آمريکا در بازيهای المپيک آتن بپيوندند.

اگر دو ورزشکار برجسته در مرحله فينال در پنجشنبه شب بتوانند ۲۱ پا و ۱۱ و سه چهارم اينچ بپرند، هنوز خواهند توانست جای جونز را در تيم المپيک بگيرند.

XS
SM
MD
LG