لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۷

لنس آرمسترانگ در تور دو فرانس يان اولريخ را بزرگترين رقيب خود ميخواند  - 2004-07-13


روز دوشنبه يک روز استراحت برای دوچرخه سواران در معروفترين رويداد اين ورزش در جهان تور دو فرانس بود، ولی يان اولريخ، ورزشکار آلمانی شرکت کننده، ميگويد مشتاق است که در جريان مراحل بعدی که مراحلی کوهستانی است در حالت تهاجمی قرار گيرد. اولريخ که لنس آرمسترانگ آمريکايی، قهرمان پنج دوره تور دو فرانس، او را بزرگترين رقيب خود ميخواند، ميگويد نگران ۵۵ ثانيه عقب بودنش از رکابزن آمريکايی نيست. وی ميگويد که آرمسترانگ قوی بنظر ميآيد ولی تا زمانی که بالا رفتن از مسيرهای کوهستانی آغاز نشود در مورد فرم خودش خبر نخواهد داشت.

آرمسترانگ تلاش ميکند برای ششمين سال متوالی فاتح رقابت تور دو فرانس شود و تا کنون در مراحل نخست مسابقه کانون توجه خود را بر اجتناب از زمين خوردن قرار داده بود ولی حال ديد خويش را متوجه مراحل کوهستانی در پيرنه و آلپ کرده است.

امروز (سه شنبه) مسير رقابت ۵/ ۱۶۰ کيلومتری و از سَن لئونارد نوبلا تا گره خواهد بود. ضمناً سازمان دهندگان تور دو فرانس، مارتين هواستی دوچرخه سوار اسلووانيايی، و استفانو کاساگراندا رکابزن ايتاليايی، را بخاطر يک مورد دوپينگ در ايتاليا از دور رقابت اخراج کرده اند. ژان مری لوبلان، مدير تور دو فرانس، گفت که اين دو دوچرخه سوار تحت تحقيق قضايی هستند.

اينک در رده بندی کلی مسابقه دور فرانسه و در پی مرحله هشتم در روز يکشنبه توماس ووکلر فرانسوی پيشتاز کل است و پيراهن زرد پيشتاز را پوشيده است.

تور دو فرانس در ۲۰ مرحله برگذار ميشود و افزون بر يان اولريخ از آلمان ايبان مايو از اسپانيا و تايلر هميلتون آمريکايی و روبر هراس او نيز از اسپانيا، مدعيان بزرگ جام قهرمانی تور دو فرانس امسال هستند.

مسابقه دور فرانسه در تاريخ ۲۵ ماه ژوئيه در شهر پاريس پايان ميگيرد.

XS
SM
MD
LG