لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۹

جامعه کشورهای حوزه دريای کارائيب هيئتی به کشور هائيتی اعزام می کنند - 2004-07-09


جامعه کشورهای حوزه دريای کارائيب، يا اختصاراً "کاری کام " CARICOM، به منظور بررسی شرايط بازگشت هائيتی به عضويت در اين جامعه، هفته آينده هيئتی را به اين کشور اعزام خواهد کرد. اين خبر روز پنجشنبه ، در خاتمه اجلاس چهار روزه جامعه کشورهای حوزه دريای کارائيب در گرانادا اعلام شد.

۱۵ عضو جامعه می گويند، پيش از آنکه بازگشت هائيتی را به عضويت در "کاری کام" بپذيرند، نياز به اطلاعات بيشتری در مورد دولت موقت اين کشور و نيز برنامه های آن در مورد انتخابات، دارند.

در ماه فوريه سال جاری ميلادی به دنبال وقوع شورش در هائيتی، ژان برتران آريستيد، رئيس جمهوری سابق اين کشور از مقام خود استعفا کرد. جامعه کشورهای حوزه دريای کارائيب، هنوز دولت موقت ژرار لاتورتو، نخست وزير جديد هائيتی را به رسميت نشناخته است.

در همين حال، وزارت امور خارجه آمريکا به آمريکاييان هشدار داده است از سفرهای غير ضروری به هائيتی خودداری کنند و می گويد، اوضاع جاری در آن کشور همچنان غير قابل پيش بينی و و بالقوه، خطرناک است.

از طرف ديگر، به منظور افزايش کمکهای مالی در جهت رفع نيازهای اقتصادی، اجتماعی و سياسی هائيتی ، قرار است کنفرانس دو روزه کمک کنندگان بين المللی از روز نوزدهم ژوئيه در بانک جهانی آغاز شود.

XS
SM
MD
LG