لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

در آخرين رده بندی فيفا تيم يونان با ۲۱ درجه ارتقاء در مکان ۱۴ قرار گرفت  - 2004-07-08


در آخرين رده بندی تيمهای فوتبال مردان جهان که از سوی فدراسيون بين المللی فوتبال (فيفا) تعيين می شود، تيم يونان در مکان ۱۴ قرار گرفته است.

تيم يونان با کسب جام قهرمانی ۲۰۰۴ فوتبال اروپا، در اين رده بندی ۲۱ درجه ارتقاء يافته است که بهترين مکان در تاريخ تيم است.

برزيل همچنان تيم شماره يک فوتبال مردان جهان است، فرانسه در مکان دوم، اسپانيا در مکان سوم و جمهوری چک در مکان چهارم جای دارد. جمهوری چک که در بازيهای جام قهرمانی ۲۰۰۴ فوتبال اروپا بمرحله نيمه نهايی راه يافت، در اين رده بندی ۷ مکان ارتقاء يافت.

تيمهای هلند و مکزيک در مکانهای پنجم و ششم جای گرفته اند. تيم آمريکا که در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال، تيم گرانادا را شکست داد با دو درجه ارتقاء در مکان هفتم قرار گرفت. تيمهای انگلستان، ايتاليا و ترکيه نترتيب در مکانهای هشتم، نهم و دهم جای گرفته اند. تيم آلمان در ميان ده تيم برجسته فوتبال مردان جهان نيست و در مکان ۱۲ با تيم پرتغال برابر است.

تيم ايران نيز با دو درجه تنزول در مکان ۲۱ رده بندی همراه با تيم عربستان قرار گرفت. تيم کره جنوبی همچنان در مکان بيستم جای دارد. بنابراين کره جنوبی با ۶۷۰ امتياز مکان اول در رده بندی تيمهای آسيايی را دارا می باشد و تيمهای ايران و عربستان سعودی با ۶۶۴ امتياز بطور مشترک در مکان دوم آسيا قرار گرفته اند.

XS
SM
MD
LG