لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۲

دست کم ٨  فلسطينی در شمال باريکه غزه جان سپردند - 2004-07-08


در نبردی سخت در شمال باريکه غزه، دست کم ٨ فلسطينی جان سپردند و يک سرباز اسرائيلی به شدت مجروح شد.

نبرد در بيت هانون، مرگبار ترين پيکار از زمان حمله نيروهای اسرائيل به آن در اوائل هفته پيش تلقی می شود. مقامات اسرائيل هدف حمله را متوقف ساختن ستيزه جويان فلسطينی از شليک راکت به اسرائيل توصيف کردند.

به گفته فلسطينيان، کشته شدگان از اعضای تيپ های شهدای الاقصی و حماس بودند. در اين حال، ٤ سرباز اسرائيلی در انفجاری که در خود رو حامل آنها در نزديکی يک محله يهودی نشين در جنوب غزه روی داد مجروح شدند. گروه ستيزه جوی جهاد اسلامی گفت، بمب را در کنار جاده کار گذاشته بود.

در خان يونس، فلسطينيان می گويند دست کم ٤ نفر در تيراندازی سربازان اسرائيل مجروح شدند، در همين حال بولدوزرهای اسرائيل چندين خانه را ويران کردند و ده ها درخت زيتون و پرتقال را از بين بردند.

در رويداد ديگری درکرانه باختری رود اردن، نيروهای اسرائيل يک فلسطينی را که حاضرنشده بود اتومبيل خود را متوقف سازد، به ضرب گلوله کشتند. فلسطينيان می گويند سربازان اسرائيلی به روی افرادی که سنگ پرتاب می کردند، آتش گشودند.

دريک تحول سياسی، آريل شارون نخست وزيراسرائيل ازحزب مخالف کارگر دعوت کرد به ائتلاف دولت ملحق شود. الحاق حزب کارگر، اين امکان را برای آقای شارون فراهم می آورد که درپارلمان اسرائيل ازاکثريت برخوردارشود.

XS
SM
MD
LG