لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۶

ژان پاتريک دوچرخه سوار فرانسوی پيشتاز مرحله سوم تور دو فرانس - 2004-07-06


روز سه شنبه در سومين مرحله از مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس، ژان پاتريک نازون دوچرخه سوار فرانسوی پيشتاز شد. نازون مسير ۱۹۵ کيلومتر مسابقه بين واترلو در بلژيک تا واسکهال در شمال فرانسه را که دومين مسير طولانی و در عين حال خطرناک و پر از قلوه سنگ است و به "جهنم شمال" شهرت دارد در ۴ ساعت و ۳۶ دقيقه و ۴۵ ثانيه پيمود.

اريک تسابل دوچرخه سوار آلمانی در مکان دوم و رابی مک ايوين دوچرخه سوار استراليايی در مکان سوم جای گرفتند.

از سال ۱۹۸۵ مسير برگزاری مسابقات تور دو فرانس از ميان راه پر از قلوه سنگ و خطرناک نگذشته بود و بسياری از دوچرخه سواران که آن را با نگرانی طی کردند، شکايت کردند که اين مسير نمی بايستی در امتداد راه مسابقات گنجانده می شد.

لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی و پنج بار قهرمان مسابقات که با تيم اداره پست آمريکا می راند، در روز سه شنبه با اختلاف ۵ ثانيه از نازون مسير مسابقه را به پايان رساند. وی گفت: در اين مسير بايد جلوتر از ديگر دوچرخه سواران برانيد و اگر پشت دوچرخه سواری که بيافتد گير کنيد آنوقت بايد تقريبأ با مسابقات خداحافظی کنيد.

در حال حاضر در رده بندی مجموع امتيازات رابی مک ايون با ۳۹/۴۲/۱۳ در مکان نخست است و پيراهن ژرسه زرد ويژه پيشتاز مسابقات را به تن دارد. فابين کنسلارا دوچرخه سوار سوئيسی با اختلاف يک دهم ثانيه در مکان دوم، ينس فويگت دوچرخه سوار آلمانی با اختلاف ۹ دهم ثانيه از مک ايون در مکان سوم و ژان پاتريک نازون با اختلاف ۱۲صدم ثانيه در مکان چهارم قرار دارند. لنس آرمسترانگ در مکان پنجم قرار گرفته است.

چهرمين مرحله مسابقات روز چهارشنبه در مسير ۵/۶۴ کيلومتر برگزار می شود و مسابقه سرعت تيمی است. مسابقات تور دو فرانس ۲۵ ژوئيه در پاريس بپايان ميرسد.

XS
SM
MD
LG